Eb-felkészülés: Horvátország nem bírt az örményekkel

D. T., K. Zs.D. T., K. Zs.
2021.06.01. 19:59
A fehér mezes örmények megkeserítették a horvát válogatott életét (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-bajnokságra készülő válogatottak közül három (Észak-Macedónia, Horvátország, Szlovákia) játszott felkészülési mérkőzést kedd kora este: a horvátok nem bírtak Örményországgal (1–1), döntetlent játszottak a szlovákok is Bulgáriával (1–1), és bár az észak-macedónok a 97. percig vezettek, nekik is be kellett érniük az 1–1-gyel Szlovénia ellen.

SZLOVÁKIA–BULGÁRIA 1–1

Stefan Tarkovic, a szlovák szövetségi kapitány a nemzeti csapat alapembereinek szabadnapot adott, a keddi ausztriai mérkőzés kezdő tizenegyébe főleg olyan játékosokat nevezett, akiknek még nem volt biztos a helye a végső, 26-os keretben.

Az egyik ilyen játékos Bénes László volt, aki a keddi teljesítménye után szinte biztosan utazik az Európa-bajnokságra. A magyar nemzetiségű játékos volt a szlovák válogatott legjobbja, jól irányította csapata játékát, remekül végezte el a rögzített helyzeteket – és ő lőtte az egyenlítő gólt, válaszul a Denis Vavro nagy hibáját kihasználó Atanasz Iliev korai góljára.

A továbbiakban inkább csak küzdelem folyt a pályán, kevés volt a helyzet.

„Örülök, hogy lehetőséget kaptam a mestertől. Igyekeztem a legjobbat nyújtani, hogy kiharcoljam az Európa-bajnoki részvételt. Nagyon örülök az első gólomnak a válogatottban, bízom benne, segít abban, hogy bekerüljek a huszonhatos keretbe” – mondta a Nemzeti Sport tudósítójának Bénes.

A találkozóhoz krónikájához hozzátartozik, hogy a Hertha játékosa, Peter Pekarík 100. alkalommal szerepelt a szlovák nemzeti csapatban, és hogy a Slovan fiatal csatára, David Strelec izomsérülést szenvedett – az ő nevével így valószínűleg nem találkozunk a szerda délelőtt véglegesítendő 26-os keretben.

HORVÁTORSZÁG–ÖRMÉNYORSZÁG 1–1

Ivan Perisic fejes góllal tette emlékezetessé 100. válogatott mérkőzését, ám alig csillapodott le a gólöröm, máris nyugtalankodhattak a horvátok: Josip Brekalo megsérült, le kellett cserélni – egyelőre nem tudni, veszélybe került-e az Eb-szereplése. A szünetig jóval többet támadtak a horvátok, a kapufát is eltalálták, de nem tudták növelni az előnyüket.

A második félidőre feljavultak az örmények, és a játékrész derekán a Kolumbiából honosított csereember, Wbeymar hatalmas lövéssel egyenlített. Az örmények a győztes gólt is bepréselhették volna, s bár ez nem jött össze nekik, szép veretlen sorozatuk tovább nyúlt: a spanyol szövetségi kapitánnyal, Joaquín Caparrosszal a kispadjukon hat győzelmet és három döntetlent könyveltek el.

ÉSZAK-MACEDÓNIA–SZLOVÉNIA 1–1

Az északmacedónok nagy hiányzója a korábbi újpesti légiós, Enisz Bardi volt, aki május végén, miután rövid vakációja után csatlakozott volna a válogatott kerethez, pozitív koronavírustesztet produkált. A macedón sajtó szerint ez akár az Eb-szereplésébe is kerülhet, ám játékostársai remélik, még van elég idő arra, hogy a Levante játékosa felépüljön, és csatlakozzon hozzájuk.

Kisebb sérülése miatt nem játszott a szlovénok ellen a korábbi ferencvárosi légiós, Sztefan Szpirovszki sem. A hosszú idő után újra a szurkolóik előtt játszó macedónok mindent megtettek, hogy győzelemmel folytassák a felkészülést, jobbak is voltak ellenfelüknél, Eljif Elmasz lövésével vezettek is, ám a 97. percben a vendégek cserejátékosa, Domen Crnigoj közeli bombával egyenlített.

EB 2020, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
SZLOVÁKIA–BULGÁRIA 1–1 (1–1)
Ried-innkreis,
Keine Sorgen Arena (Ausztria). V: Altmann (osztrák)
SZLOVÁKIA: Kuciak (Rodák, a szünetben) – Pekarík, Satka, Vavro, Holúbek – Lobotka (Duris, 81.), Bero (Hrosovsky, 72.) – Haraslín (Suslov, 56.), Bénes, Weiss (Jirka, 56.) – Bozeník (Strelec, a szünetben). Szövetségi kapitány: Stefan Tarkovic
BULGÁRIA: Naumov (Mihajlov, a szünetben) – Turicov, Antov, P. Hrisztov, Bozsikov – Deszpodov (Karagaren, 82.), Csocsev, Vitanov (Malinov, 69.), Cvetanov (Jankov, a szünetben) – Kraev (D. Iliev, a szünetben), A. Iliev (Mincsev, 60.). Szövetségi kapitány: Jaszen Petrov
Gólszerző: Bénes (27.), ill. A. Iliev (9.)

HORVÁTORSZÁG–ÖRMÉNYORSZÁG 1–1 (1–0)
Velika Gorica. V:
Bilbija (bosnyák)
HORVÁTORSZÁG: Livakovic – Vrsaljko (Juranovic, a szünetben), Vida (Skoric, a szünetben), Caleta-Car, Barisic – Modric (Rebic, a szünetben), Brozovic, Vlasic (Petkovic, a szünetben) – Brekalo (Pasalic, 26.), Kramaric, Perisic (Badelj, 61.). Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
ÖRMÉNYORSZÁG: Jurcsenko – Terterjan (Monroy, 62.), T. Voszkanjan, Csalisir, K. Hovhanniszjan – Babajan (Melkonjan, a szünetben), A. Grigorjan (Miradjan, 79.), Szpercjan (Wbeymar, a szünetben), Bajramjan (Zs. Sagojan, 62.) – Adamjan (Bicsahcsjan, a szünetben), Barszegjan. Szövetségi kapitány: Joaquín Caparrós
Gólszerző: Perisic (24.), ill. Wbeymar (72.)

ÉSZAK-MACEDÓNIA–SZLOVÉNIA 1–1 (0–0)
Szkopje. V:
Kasumi (koszovói)
ÉSZAK-MACEDÓNIA: Dimitrievszki – Bejtulai (Risztevszki, 70.), Velkoszki, Muszliu – Risztovszki, B. Nikolov (Kosztadinov, 58.), Ademi (Csurlinov, 82.), Alioszki – Elmasz (Haszani, 82.) – Trajkovszki (Tricskovszki, 58.), Pandev (Avramovszki, 70.). Szövetségi kapitány: Igor Angelovszki
SZLOVÉNIA: Oblak (Belec, a szünetben) – Stojanovic, Stankovic, M. Mevlja, Balkovec (Jurcevic, 4.) – Ilicic (Crnigoj, 61.), Stulac, Kurtic, Lovric (Bijol, 62.) – Sporar (Sesko, 61.), Mlakar (Bohar, 79.). Szövetségi kapitány: Matjaz Kek
Gólszerző: Elmasz (55.), ill. Crnigoj (90+7.)

Később játszották
Lengyelország–Oroszország 1–1

ÉSZAK-MACEDÓNIA – VÉGLEGES KERET (26 fő)
KAPUSOK: Sztole Dimitrijevszki (Rayo Vallecano), Damjan Siskovszki (Doxa), Riszte Jankov (Rabotnicki Skopje)
VÉDŐK: Sztefan Risztovszki (Dinamo Zagreb), Viszar Muszliu (MOL FEHÉRVÁR), Egzon Bejtulaj (Shkendija), Kire Risztevszki (ÚJPEST), Gjoko Zajkov (Charleroi), Darko Velkovszki (Rijeka), Ezgjan Aljoszki (Leeds United)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: Arjan Ademi (Dinamo Zagreb), Enisz Bardi (Levante), Sztefan Szpirovszki (AEK Larnaca), Boban Nikolov (Lecce), Tijomir Kosztadinov (Ruzomberok), Ferhan Haszani (Partizani Tirana), Elif Elmasz (Napoli), Daniel Avramovszki (Kayzerispor), Darko Csurlinov (VfB Stuttgart), Marjan Radeszki (Akademija Pandev)
TÁMADÓK: Goran Pandev (Genoa), Alekszandar Trajkovszki (Real Mallorca), Ivan Tricskovszki (AEK Larnaca), Vlatko Sztojanovszki (Chambly), Krszte Velkoszki (Sarajevo), Milan Risztovszki (Spartak Trnava)