Eb 2020, D-csoport: Dánia és Írország is hozta a kötelezőt

2019.06.10. 22:39
Dolberg remekelt a grúz válogatott ellen (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-bajnoki selejtező 4. fordulójában a D-csoportban Dánia Grúziát, Írország pedig Gibraltárt győzte le hazai pályán.

A dánok az Ajax fiatal támadója, Kasper Dolberg góljával szerezték meg a vezetést szöglet után. Tizenegy perccel később a dánoknak ugyancsak egy sarokrúgás lett a veszte: Szaba Lobzsanidze remek kontratámadás végén volt eredményes. Christian Eriksen büntetőjével mégis előnyben mehettek a szünetre a dánok, a Tottenham középpályásának ez volt a 21. gólja a legutóbbi 29 válogatott mérkőzésé

A második félidőben Dolberg ismét betalált, majd egy gólpasszt is kiosztott Gulácsi Péter csapattársának, Yussuf Poulsennek, továbbá Martin Braithwaite is gólt szerzett a mérkőzés legvégén (5–1).

Az íreknek nem ment olyan könnyedén Gibraltár ellen: az első félidőben David McGoldrick lövése Joseph Chiplonán pattant meg, így védhetetlenné vált a kapus számára. A 93. percben Robbie Brady is betalált, beállítva a 2–0-s végeredményt.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ
D-CSOPORT

Dánia–Grúzia 5–1 (Dolberg 14., 63., Eriksen 30. – 11-esből, Poulsen 73., Braithwaite 93., ill. Lobzsanidze 25.)
Írország–Gibraltár 2–0 (Chiplona 29. – öngól, Brady 93.)