V. Á. 2021.07.15 23:36 Frissítve: 2021.07.15 23:50

Ekl: eldőlt, lett ellenfél vár a Puskás Akadémiára

A lett RFS lesz a Puskás Akadémia ellenfele a labdarúgó Európa-konferencialiga selejtezőjének 2. fordulójában. A Sepsi OSK a Spartak Trnava ellen lép pályára, Tamás Márk együttese, a Slask Wroclaw a Mol Fehérvárt kiejtő Ararattal találkozik.

 

Nagy csatát hozott a Klaksvík és az RFS mérkőzése (Fotó: az RFS Facebook-oldala)

 

A lett RFS hazai pályán 3–2-re kapott ki feröeri Klaksvík ellen, majd a csütörtöki visszavágón 3–2-re nyert a rendes játékidőben. A hosszabbítás 108. percében a horvát Saric talált be, így 4–2-re győzött az RFS, és továbbjutott a 2. fordulóba, ahol a Puskás Akadémiával találkozik.

A második körben csatlakozó Sepsi OSK ellenfele a szlovák élvonalbeli Spartak Trnava lesz. A nagyszombati együttes ledolgozta egygólos hátrányát (2–0) a máltai Mosta ellen, és 4–3-as összesítéssel kvalifikálta magát a következő körbe.

Tamás Márk végigjátszotta csapata, a Slask Wroclaw mérkőzését az észt Paide ellen. A lengyel gárda az idegenbeli 2–1-es győzelem után hazai pályán 2–0-ra nyert. Tamásék a következő körben a Mol Fehérvárt kiejtő Ararattal találkoznak.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
1. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓ
Ararat (örmény)–Mol Fehérvár FC 2–0

Továbbjutott: az Ararat, 3–1-es összesítéssel
Sztruga (északmacedón)–Liepaja (lett) 1–4
Továbbjutott: a Liepaja, 5–2-es összesítéssel
Gagra (grúz)–Szutjeszka (montenegrói) 1–1
Továbbjutott: a Szutjeszka, 2–1-es összesítéssel
KuPS (finn)–Noah (örmény) 5–0
Továbbjutott: a KuPS, 5–1-es összesítéssel
Urartu (örmény)–Maribor (szlovén) 0–1
Továbbjutott: a Maribor, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Valmiera (lett)–Suduva (litván) 0–0
Továbbjutott: a Suduva, 2–1-es összesítéssel
Kauno Zalgiris (litván)–FC Europa (gibraltári) 2–0
Továbbjutott:
a Kauno Zalgiris, 2–0-s összesítéssel
Dinamo Batumi (grúz)–Tre Penne (San Marinó-i) 3–0
Továbbjutott: a Dinamo Batumi, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
FC Santa Coloma (andorrai)–Mons Calpe (gibraltári) 4–0
Továbbjutott:
a Santa Coloma, 5–1-es összesítéssel
St Joseph's (gibraltári)–Levadia Tallinn (észt) 1–1
Továbbjutott: a Levadia Tallin, 4–2-es összesítéssel
Dila Gori (grúz)–Zilina (szlovák) 2–1
Továbbjutott: a Zilina, 6–3-as összesítéssel
Petrocub Hincesti (moldovai)–FK Szileksz (északmacedón) 1–0
Továbbjutott: a Petrocub Hincesti, 2–1-es összesítéssel
NSÍ Runavík (feröeri)–Honka Espoo (finn) 1–3
Továbbjutott
: a Honka Espoo, 3–1-es összesítéssel
Sfintul Gheorghe (moldovai)–Partizani (albán) 2–3
Továbbjutott:
a Partizani, kettős győzelemmel, 8–4-es összesítéssel
Sligo Rovers (ír)–FH (izlandi) 1–2
Továbbjutott:
az FH, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
The New Saints (walesi)–Glentoran (északír) 2–0
Továbbjutott: a The New Saints, 3–1-es összesítéssel

Puskás Akadémia FC–Inter Turku (finn) 2–0
Továbbjutott: a Puskás Akadémia, 3–1-es összesítéssel
Gzira United FC (máltai)–Sant Juliá (andorrai) 1–1 – 11-esekkel: 5–3
Továbbjutott:
a Gzira United, 1–1-es összesítéssel, 11–esekkel
Swift Hesperamge (luxemburgi)–Domzale (szlovén) 1–1
Továbbjutott: a Domzale, 2–1-es összesítéssel
Llapi (koszovói)–Skupi (északmacedón) 1–1
Továbbjuttott: a Skupi, 3–1-es összesítéssel
KÍ Klaksvík (feröeri)–RFS (lett) 2–4 – h. u.
Továbbjutott:
az RFS, 6–5-ös összesítéssel
Laci (albán)–FK Podgorica (montenegrói) 3–0 – h. u.
Továbbjutott: a Laci, 3–1-es összesítéssel
Larne (északír)–Bala Town (walesi) 1–0
Továbbjutott: a Larne, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Bohemians (ír)–Stjarnan (izlandi) 3–0
Továbbjutott:
a Bohemians, 4–1-es összesítéssel
Decsics (montenegrói)–Drita (koszovói) 0–1
Továbbjutott:
a Drita, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
La Fiorita (San Marinó-i)–Birkirkara (máltai) 1–1
Továbbjutott:
a Birkirkara, 2–1-es összesítéssel
Spartak Trnava (szlovák)–Mosta (máltai) 2–0
Továbbjutott:
a Spartak Trnava, 4–3-as összesítéssel
FK Sarajevo (bosnyák)–Milsami Orhei (moldovai) 0–1
Továbbjutott:
a Milsami Orhei, 1–0-s összesítéssel
Breidablik (izlandi)–Racing FC Union (luxemburgi) 2–0
Továbbjutott:
a Breidablik, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Slask Wroclaw (lengyel)–Paide Linnameeskond (észt) 2–0
Továbbjutott:
a Slask Wroclaw, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Coleraine (északír)–Velez (bosnyák) 1–2
Továbbjutott:
a Velez, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Vllaznia (albán)–Siroki Brijeg (bosnyák) 3–0
Továbbjutott:
a Vllaznia, 4–3-as összesítéssel

KEDDI EREDMÉNY
Newton (walesi)–Dundalk (ír) 0–1
Továbbjutott: a Dundalk, 5–0-s összesítéssel

2021.09.16 23:28:02

Európa-liga DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. A »tisztes helytállás« ezúttal nem frázis, hanem valóság volt.

2021.09.16 16:51:45

Európa-liga CSELŐTEI MÁRK

A skótok már kettővel vezettek, majd négy gólt szerzett a Betis, mégis izgalmas lett a vége.

2021.09.16 17:10:01

Európa-liga NAGY ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Bátran és góllal kezdett Leverkusenben a magyar bajnok, de a hazaiak megfordították a mérkőzést.

2021.09.16 11:28:04

Európa-liga P. K.

Topligás klub ellen idegenben legutóbb az ETO tudott nyerni – 1991 óta ez csak a győrieknek jött össze.