Ekl: a Slovan kibrusztolta otthon a győzelmet a Klaksvík ellen

S. B.S. B.
2023.09.21. 22:57
Fordított otthon a Slovan (Fotó: Facebook/Slovan Bratislava)
Egygólos hátrányból 2–1-es győzelmet aratott otthon a Slovan Bratislava a feröeri KÍ Klaksvík ellen, a Maccabi Tel-Aviv 3–2-re megverte a Breidablikot, míg az FC Bruges 1–1-es döntetlent játszott a Besiktassal az Európa-konferencialiga 2023–2024-es csoportkörének 1. fordulójában.

A viszonylag eseménytelen első félidőben inkább a Slovannak voltak villanásai, a fordulás után mégis a szerezte meg a vezetést. A 49. percben Deni Pavlovics a pontosan beadott labdát lőtte biztos lábbal a hálóba. Gyorsan véget ért a feröeri öröm, öt percre rá ugyanis a pozsonyiak is betaláltak, Vladimír Weiss védőjét lerázva eresztett el védhetetlen lövést. Nem sokkal később pedig meg is fordította meccset a Slovan Alekszandar Csavrics révén, ami a győzelmet is jelentette a szlovák együttesnek (2–1).

A Bruges és a Besiktas meglepően izgalommentes mérkőzést játszott egymással. A hazaiak még egy-egy veszélyesebb helyzetet ki tudtak alakítani, de komoly esély nem volt rá, hogy betaláljanak. A 77. percben azonban megtört a jég, megszerezték a vezetést a belgák, majd a 88. percben a török gárda is betalált, így döntetlennel zárult a találkozó (1–1).

A leginkább figyelemre méltó esti meccset a Maccabi Tel-Aviv játszotta a Breidablikkal. Az izraeliek nagyon elkapták a fonalat a meccs első felében, a 32. percre már háromgólos előnyre tettek szert. A folytatásban azonban nem kényelmesedhetett el a hazai gárda, már a 44. percben szépítettek az izlandiak, akik az 55. percben egygólosra faragták a hátrányukat. A folytatásban a sok helyzetük ellenére nem tudtak közelebb férkőzni a vendégek – maradt a 3–2.