Hiába vezetett a Topolya, kétgólos hátrányból várhatja a Kl-visszavágót

Vágólapra másolva!
2025.02.13. 20:38
Két góllal kikapott a kék mezes Topolya (Fotó: FK TSC)
A labdarúgó Konferencialigában a nyolcaddöntőbe jutásért lépett pályára a Topolyai SC, amely a lengyel Jagiellonia Bialystokot fogadta a párharc első mérkőzésén. A vajdasági csapat az első félidőben előnybe került, de gyorsan jött az egyenlítés, majd a hajrában a vendégek még kétszer betaláltak, így 3–1-re megnyerték az odavágót.

KONFERENCIALIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Topolyai SC (szerb)–Jagiellonia Bialystok (lengyel) 1–3 (1–1)
Topolya, TSC Aréna, 4500 néző. Vezette: António Nobre (portugál)
TSC: V. Ilics – Djordjevics, Degenek, Capan, Radojevics – Radin – Miloszavljevics (Pejics, 90+2.), Sztanics – Sz. Jovanovics (M. Pantovics, 84.), Mboungou – M. Lazetics (Sós B., 76.). Vezetőedző: Jovan Damjanovics
Jagiellonia: Abramowicz – Wojtuszek, Skrzypczak, Ebosse (Stojinovic, 70.), Joao Moutinho – Miki Villar (Pietuszewski, 79.), Flach (Romanczuk, 79.), Kubicki – Imaz, Pululu (Diaby-Fadiga, 86.), Csurlinov (K. Hansen, 70.). Vezetőedző: Adrian Siemieniec
Gólszerző: Mboungou (28.), ill. Imaz (31., 89.), Pululu (81.)

Telt ház előtt lépett pályára a Topolyai Sport Club a TSC Arénában a lengyel Jagiellonia Bialystok ellen a Konferencialiga rájátszásának első mérkőzésén. A hazaiak mindjárt az első perctől kezdve tudtára adták a lengyel bajnoknak, hogy tisztelik ellenfelüket, de nem ijednek meg tőle, s azonnal letámadták a vendégeket, akik emiatt többször is nehezen vagy éppen sikertelenül próbálták kihozni a labdát. A 28. percben Prestige Mboungou a bal oldalon egy csel után megindult befelé, majd 17 méterről bődületesen nagy gólt lőtt. A Topolya nem sokáig örülhetett, ugyanis három perccel később elaludtak a hazai védők, mögéjük került a labda, ezt pedig Jesús Imaz azonnal kihasználta, és a tehetetlen Veljko Ilics mellett a kapuba gurított.

Prestige Mboungou góljával még vezetett a Topolya (Fotó: FK TSC)

A második félidőben kicsit leült az iram, de a TSC folyamatosan igyekezett helyzeteket kidolgozni, különösen Mboungou okozott sok fejfájást a hátvédeknek a bal oldalon, azonban a lengyel védelem derekasan állta a sarat. A 81. percben egy veszélytelennek tűnő vendégtámadás során Afimico Pululu 24 méterről lövésre szánta el magát, s miután Veljko Ilics későn vetődött, a labda a bal alsóban kötött ki. A TSC megpróbált egyenlíteni, még Milos Pantovics is pályára lépett, ám hazai gól helyett újabb vendégtalálat következett: a 89. percben Milan Radin rosszul találta el a labdát, amely igen magasra szállt a saját kapuja felé, s Imaz ezt azonnal észrevette, majd megelőzve a védőjét kapásból a kapu bal oldalába lőtt.

A párharc visszavágóját február 20-án rendezik Lengyelországban 21 órai kezdettel. A győztes a nyolcaddöntőben a lengyel Legia Warszawa vagy a belga Cercle Bruges ellen lép majd pályára. 1–3

A hajrában a lengyelek jobban koncentráltak (Fotó: FK TSC)

 

Legfrissebb hírek

A Sportdöntőbíróság elutasította a DAC fellebbezését

Európa-konferencialiga
2 órája

Szoboszlai gólpasszt adott, Kerkez bemutatkozott a Liverpool első nyári felkészülési meccsén

Angol labdarúgás
Tegnap, 17:55

Az UEFA visszasorolta a Crystal Palace-t az Európa-ligából a Konferencialigába

Európa-liga
2025.07.11. 19:24

A San Marinó-i csapat került közelebb a Győrhöz a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
2025.07.10. 23:04

Konferencialiga: egygólos előnybe került a Floriana a Haverfordwest legyőzésével

Európa-konferencialiga
2025.07.08. 22:17

Felkészülés: Babunszki góllal debütált a Szpariban; legyőzte a Topolyát az ETO

Labdarúgó NB I
2025.07.05. 13:15

A Chelsea öngóllal búcsúztatta a Palmeirast a klubvilágbajnokságon

Klub-vb
2025.07.05. 05:00

Besötétedett Wimbledonban, Fucsovics döntő szettről folytatja a mérkőzését pénteken

Tenisz
2025.07.03. 21:50
Ezek is érdekelhetik