Ekl: Bolla Bendegúzék továbbjutottak Bulgáriában

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.22. 20:46
Bolla Bendegúz ezúttal nem szerzett gólt, de a Servette továbbjutott a legjobb 16 közé (Fotó: Twitter/Servette FC)
A Bolla Bendegúzt foglalkoztató svájci Servette 1–0-ra nyert a Ludogorec vendégeként a labdarúgó Európa-konferencialiga rájátszásában, ezzel továbbjutott a sorozat nyolcaddöntőjébe. A Dinamo Zagreb kétgólos döntetlent játszott a Real Betis ellen, aminek köszönhetően a horvátok mentek tovább 2–1-es összesítéssel, míg az Ajaxnak csak hosszabbításban sikerült továbbjutnia a Bodö/Glimt vendégeként.

A gól nélküli döntetlennel záródó svájci összecsapás után a Bolla Bendegúzzal a kezdőben rohamozó Servette hamar vezetést szerzett a Ludogorec otthonában. Timothé Cognat csapott le szemfülesen egy röviden visszatett labdára és a kapus lábai között a hálóba talált a 6. percben. 0–1 Nem sokkal később duplázhatott volna a francia, de Sergio Padt védte a bal alsó sarokba tartó lövését.

A második félidőben már a bolgárok támadtak, azonban Jeremy Frick hárította Caio Vidal és Kwadwo Duah fejesét is. Bollát az 56. percben lecserélték, az eredmény viszont már nem változott. A Servette 1–0-ra nyert, és továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

A Real Betis ugyan Cédric Bakambu révén vezetést szerzett az első félidőben a Dinamo Zagreb vendégeként, ezzel kiegyenlítve a párharcot, a horvátok a második játékrészben Kaneko Takurónak köszönhetően egyenlítettek, így ők lesznek ott a legjobb 16 között.

A harmadik kora esti mérkőzésen a Bodö/Glimt és az Ajax találkozott. Steven Berghuis a jobb felső sarokba talált a 34. percben, ezzel a hollandoknál volt az előny. A második játékrészben előbb a vendégek, majd a hazaiak is megfogyatkoztak. A tíz a tíz elleni játékból pedig a norvégok profitáltak, Patrick Berg találatát követően jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban a norvégok csak lesgólig jutottak, amit a csereként beálló Kenneth Taylor büntetett a 114. percben, ezzel az Ajax jutott tovább.

Az esti találkozókon a Sturm Graz idegenben is legyőzte a Slovan Bratislavát, ahogyan a Molde is kettős győzelemmel jutott tovább a Legia Warszawa ellen.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Ludogorec (bolgár)–Servette (svájci) 0–1 (Cognat 6.)
Továbbjutott: a Servette, 1–0-s összesítéssel
Dinamo Zagreb (horvát)–Real Betis (spanyol) 1–1 (Kaneko 59., ill. Bakambu 39.)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 2–1-es összesítéssel
Bodö/Glimt (norvég)–Ajax (holland) 1–2 (Berg 83., ill. Berghuis 34., Taylor 114.) – hosszabbítás után
Kiállítva: Grönbaek (66.), ill. Sutalo (48.)
Továbbjutott: az Ajax, 4–3-as összesítéssel

KÉSŐBB
Slovan Bratislava (szlovák)–Sturm Graz (osztrák) 0–1 (Biereth 52.)
Kiállítva: Blackman (90+2., Slovan)
Továbbjutott: a Sturm Graz, 5–1-es összesítéssel
Eintracht Frankfurt (német)–Union Saint-Gilloise (belga) 1–2 (Dina Ebimbe 88., ill. Puertas 47., Eckert 80.)
Továbbjutott: az Union Saint-Gilloise, 4–3-as összesítéssel
Legia Warszawa (lengyel)–Molde (norvég) 0–3 (Gulbrandsen 2., 67., Hestad 20.)
Továbbjutott: a Molde, 6–2-es összesítéssel
Ferencváros–Olympiakosz (görög) 0–1
Továbbjutott: az Olympiakosz, 2–0-s összesítéssel