Triatlon Eb: a 15. helyen zárt a magyar vegyes váltó

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2021.06.20. 19:31
A magyar csapat a 15. helyen végzett a triatlonosok kitzbüheli vegyes váltó Európa-bajnokságán, vasárnap.

A Sárszegi Noémi, Dévay Márk, Putnóczki Dorka, Dévay Zsombor összeállításban versenyző magyarok a kontinensviadal eredményközlője szerint 1:13:06 óra alatt teljesítették a távot, amely során mindannyian 250 méter úsztak, hat kilométert kerékpároztak és zárásként 2,25 km-t futottak. A kontinensviadalt a britek nyerték meg, a németek és az oroszok előtt.Sárszegi Noémi, Dévay Márk, Putnóczki Dorka, Dévay Zsombor összeállításban versenyző magyarok a kontinensviadal eredményközlője szerint 1:13:06 óra alatt teljesítették a távot, amely során mindannyian 250 méter úsztak, hat kilométert kerékpároztak és zárásként 2,25 km-t futottak. A kontinensviadalt a britek nyerték meg, a németek és az oroszok előtt.

A junioroknál a Dobi Lili, Hóbor Zalán, Horváth Karolina, Dobi Gergő összeállítású magyar csapat 1:13:35 órás eredménnyel az ötödik lett. A magyar váltó 1:40 perccel maradt el a győztes németektől, és 46 másodperccel a bronzérmes spanyoloktól.

Szombaton az egyéni sprint távú versenyszámok döntőit rendezték meg a kitzbüheli viadalon. Az Eb-n az olimpiai kvótás magyar triatlonosok - Bicsák Bence, Tóth Tamás, Bragmayer Zsanett, Kovács Zsófia - nem indultak.