Darts: Angliát és Walest is legyőzve Ausztrália a csapatvilágbajnok!

M. D.M. D.
2022.06.19. 22:45
Damon Heta (balra) és Simon Whitlock az idei csapat-világbajnokság győztese (Fotó: PDC)
Az elődöntőben Angliát, majd a döntőben Walest is legyőzte, így a Damon Heta, Simon Whitlock ausztrál páros nyerte meg a 2022-es dartscsapat-világbajnokságot (World Cup of Darts) Frankfurtban.

Nagyjából két és fél órával azután, hogy a címvédő skótok vereségét hozó negyeddöntővel befejeződött a délutáni etap, a walesiek és a hollandok elődöntőjével elkezdődött az esti program a frankfurti Eissporthalléban; ez a párharc hamar véget is ért, Gerwyn Price-ék 2–0-s győzelmet arattak.

A másik elődöntőben Damon Heta és Simon Whitlock egyaránt megnyerte az egyéni mérkőzését Michael Smith, illetve James Wade ellen, így Ausztrália 2–0-val kiejtette az első kiemelt angol párost, és 2012 után ismét bejutott a fináléba.

Az ausztrálok tíz éve drámai körülmények között, döntő legben, meccsnyilakat hibázva veszítették el az Anglia elleni döntőt, azt a rossz emlékű finálét szerették volna most feledtetni (akkor még nem Heta, hanem Paul Nicholson volt Whitlock társa).

A finálé első meccsén Heta váratlanul simán, 4–0-ra legyőzte a csak 80-as átlagot dobó Price-t. Az ausztrálok aztán a második egyéni találkozót is megnyerték Whitlock révén, ő Claytont verte meg 4–2-re. A döntőben már nem az egyik fél második, hanem a harmadik megnyert meccséig tartottak a küzdelmek, így következhetett a páros mérkőzés, melynek döntő játékában Whitlock révén az ausztráloknak volt egy meccsnyiluk a dupla 18-as szektoron, de az kimaradt, és Wales az ölébe hulló lehetőséggel élve szépített (2–1). Aztán jött Heta és Clayton összecsapása, amelyet a PDC világranglistájának 19. helyén álló ausztrál játékos 100 ponthoz közeli átlaggal 4–2-re megnyert, ezzel véget vetett a párbajnak (3–1).

Ausztrália először diadalmaskodott a World Cup of Dartsok történetében.

A tavaly augusztusban elhunyt Kyle Anderson odafentről most biztosan nagyon büszke honfitársaira…