Littler visszavágott Humphriesnak, rajta meg Van Gerwen vett revansot

K. B.K. B.
2024.01.27. 19:37
2024 TOTO Dutch Darts Masters
Luke Littler fordulatos meccsen legyőzte Luke Humphriest (Fotó: Getty Images)
A PDC-világbajnokság döntőjét követően először találkozott mérkőzésen egymással Luke Humphries és Luke Littler: a 's-Hertogenboschban zajló Dutch Darts Masters negyeddöntőjében a 17 éves fiatal bizonyult jobbnak, 6–5-re vágott vissza a vb-fináléban elszenvedett vereségért. Littler meg sem állt a döntőig, amelyben viszont nem bírt a háromszoros vb-győztes holland Michael van Gerwennel.

Littler az első leg megnyerését követően 105-ös kiszállóval brékelt (0–2), de Humphries rögtön reagált, elvette ifjú riválisa kezdését, majd hozta a sajátját (2–2). A világbajnok ismét brékelt, majd 108-as kiszállóval 4–2-re növelte előnyét. A hetedik leget mindketten 180-nal nyitották, Littler a hat tökéletes nyílon is túl volt, amikor Humphries hatvanas dobásával kiszállt a kilencnyilasért zajló „versenyből”. A 16 éves srácnak nem jött össze az, ami január 19-én a Bahrain Mastersen, a játékrészt ettől függetlenül behúzta (3–4), ráadásul a következő két leg megnyerésével hajszálra került a győzelemtől (4–5). Hátsó pályán két meccsnyilat is dobhatott, mindkettőt elrontotta (5–5), ám így is ő kezdhetett a győzelemért: 88-ról, bullal szállt ki, ezzel bejutva az elődöntőbe.

Ott remek játékkal, 98.21-es átlaggal legyőzte 2021 világbajnokát, a walesi Gerwyn Price-t, s máris a fináléban tudhatta magát. Ott megismétlődött a múlt heti bahreini döntő, hiszen ismét a háromszoros vb-győztes holland Michael van Gerwen ellen lépett színpadra, aki láthatóan vissza szeretett volna vágni az akkor elszenvedett vereségért. Ráadásul nem akárhogyan jutott idáig, legendás honfitársa, Raymond van Barneveld ellen a negyeddöntőben úgy nyert, hogy 5–2-es hátrányból fordított.

De maradjunk a döntőnél: a harmadik és negyedik játék brékleg volt, ám onnantól kezdve – hiába mozgott 107-es átlag körül az ifjú Littler – mindenki hozta a saját kezdését, egészen 8–7-ig, amikor Luke Littler a meccsben maradásért kezdett. Van Gerwen nagyot húzott elő a kalapból, 180, 140, 96 után a kiszállt 85-ről, így ő emelhette magasba a trófeát.

DARTS
Dutch Masters
Negyeddöntő
Luke Littler (angol, 1., 97.82)–Luke Humphries (angol, 93.40) 6–5
Gerwyn Price (walesi, 4., 94.87)–Kevin Doets (holland, 92.65) 6–3
Michael van Gerwen (holland, 2., 101.15)–Raymond van Barneveld (holland, 97.91) 6–5
Gian van Veen (holland, 100.92)–Danny Noppert (holland, 94.10) 6–3