Darts-vb: helytállt, de kiesett a csupán 18 éves női világelső

2022.12.17. 00:20
Beau Greaves nem vallott szégyent, de szettet nem tudott nyerni William O'Connor ellen (Fotó: Getty Images)
A negyedik helyen kiemelt Michael Smith magabiztos győzelemmel kezdett péntek késő este a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokságon. Fülöp-szigeteki, német és ír játékos nyert még az esti szekcióban – utóbbi, William O'Connor a női világranglistát vezető, csupán 18 éves Beau Greavest búcsúztatta.

Az esti program első mérkőzésén Lourence Ilagan talán magát is meglepte, hogy megnyerte az első két szettet a világranglistán nála több mint száz hellyel feljebb rangsorolt Rowby-John Rodriguez ellen. Az osztrák gyorsan egyenlített is – csak ő dobott 180-ast (négyet) a meccsen –, csakhogy a döntő szett döntő legjében megint Ilagan dobott biztosabb kézzel, egy 140-es csokorral 36-ra ment le, majd könnyedén kiszállt. A Fülöp-szigeteki sokkal hatékonyabban dobta a duplákat (59%–26%), a legnagyobb kiszálló (116) is az övé volt.

A következő mérkőzésen érkezett a női világranglistát (WDF) vezető, mindössze 18 éves Beau Greaves, aki a hazai közönség biztatása mellett megnyerte az első leget William O'Connor ellen, de a szettet elveszítette, akárcsak a másodikat, pedig abban már az első két leg volt az övé. A harmadik játszmában aztán már könyörtelenül érvényesült a rutin, a majdnem 95-ös átlaggal záró ír játékos magabiztosan behúzta. A meccs után O'Connor nagyon sportszerűen nyilatkozott, szerinte az eredmény nem tükrözi híven a történteket, dicsérte ellenfelét, a jövő nagy játékosainak egyikét látja benne – és tréfásan hozzátette, a jövő évi vb-n semmiképpen sem szeretne ellene kezdeni… Mindenesetre Greavesnek akadt két 180-asa, és a meccs legmagasabb kiszállója (122) is az övé volt.

AZ A BIZONYOS 122-ES KISZÁLLÓ

Keegan Brown és Florian Hempel végsőkig kiélezett mérkőzésén több volt a 180-as, mint az előző két meccsen összesen – az angol hetet, a német hatot szórt –, és az ötödik szett ötödik legjében is egy ilyen kombináció hozta meg a döntést. Hempel három tripla húszassal ereszkedett le 34-re, és még arra is volt ideje, hogy csak a negyedik meccsnyíllal zárja le a mérkőzést. Brown a vereségével elbukta a World Tour-kártyáját.

ÍGY ZÁRTA LE A MECCSÉT HEMPEL

Michael Smith néhány hete megtörte az átkot, sorozatban elveszített nyolc nagy televíziós döntő után nyert egyet, Nathan Aspinallt verve meg Wolverhamptonban – és péntek este ismét egy Nathan akadt az útjába, de egy fiatal, még a pályája elején járó játékos. Az ír Raffertyn látszott a megilletődöttség, nem nagyon tudta zavarba hozni a negyedik kiemeltet, a harmadik szettre el is ment a kedve, egyetlen duplát sem tudott bedobni, így nem volt esélye kihasználni, hogy Smith nem erre az estére hegyezte ki a formáját. Bully Boy így is nagyon simán, legveszteség nélkül, 96.62-es átlaggal hozta első meccsét.

EGY KIS ÍZELÍTŐ SMITH MÉRKŐZÉSÉBŐL

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG
1. FORDULÓ
Rowby-John Rodriguez (osztrák, 91.30)–Lourence Ilagan (Fülöp-szigeteki, 87.98) 2:3
William O'Connor (ír, 94.26)–Beau Greaves (angol, 88.34) 3:0
Keegan Brown (angol, 91.54)–Florian Hempel (német, 88.55) 2:3