Cselgáncs: Pupp Réka bronzérmes a Masters-versenyen

2022.12.20. 18:02
Pupp Réka harmadik Jeruzsálemben (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Az 52 kilogrammos Pupp Réka bronzérmet nyert kedden a Jeruzsálemben zajló cselgáncs Masters-viadalon.

Jól zárta az évet Pupp Réka, a női 52 kg-os mezőny legjobb magyar képviselője, harmadik helyen végzett a jeruzsálemi Mesterek Tornáján. Pupp 2022-ben sokáig a világranglista élén állt, de a rosszul sikerült világbajnokság és baki Grand Slam-verseny után Izraelbe már harmadikként utazott el. Ennek ellenére kiemeltként kezdte a viadalt, az első fordulóban erőnyerőként nem kellett küzdenie, majd a másodikban könnyedén győzte le az esélytelenebb svájci Binta Ndiaye-t. A negyeddöntőben már nehezebb dolga volt a magyar dzsudokának, hiszen a hazai közönség előtt versenyző Gefen Primo volt az ellenfele. Pupp vazarival legyőzte az izraelit, az elődöntőben viszont alulmaradt koszovói riválisával szemben, így a harmadik helyért küzdhetett. Illetve küzdhetett volna, mert ellenfele visszalépett a harctól, ezért a kilencszáz olimpiai kvalifikációs pont és a bronzérem a magyar versenyzőé lett. A Mesterek Tornája szerdán folytatódik Özbas Szofi és Ungvári Attila küzdelmeivel.

CSELGÁNCS
MESTEREK TORNÁJA, JERUZSÁLEM

Magyar érdekeltségű eredmények.

Nők. 52 kg. 1. forduló:
Pupp Réka erőnyerő. 2. forduló: Pupp–Ndiaye (svájci) 10–0. Negyeddöntő: Pupp–Primo (izraeli) 7–0. Elődöntő: Krasniqi (koszovói)–Pupp 10–0. Bronzmérkőzés: Pupp ellenfele visszalépett.