Karate: hét magyar érem a stílus Európa-bajnokságon

Illusztráció: AFP
Hét magyar érmet, közte két aranyat hozott a karatésok hétvégi stílus Európa-bajnoksága Lengyelországban.
Az itthoni szövetség hétfői beszámolója szerint a shinkyokushin Eb-n a hét medálnak köszönhetően Magyarországé lett a 3. hely az éremtáblázaton.
A legjobban Mező Lili és Szalay Berta szerepelt, előbbi a 60, utóbbi a 65 kilósok küzdelmi kategóriájában végzett az élen. Ezüstéremmel zárt Tóth Csenge (plusz 65 kg) és Magyar Levente (95 kg), s ugyancsak küzdelemben született két magyar bronz is Fekete Gergely (85 kg) és Dávid Máté (plusz 95 kg) révén. Balázs Panni a formagyakorlatával érdemelt ki Európa-bajnoki harmadik helyezést.
A szövetség azt is tudatta, hogy sportdiplomáciai sikerként 2023-ban Magyarország rendezheti meg az ifjúsági és junior Eb-t.
Legfrissebb hírek

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán
Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban
Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán
Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24
Ezek is érdekelhetik




