Darts-vb: rég volt már ilyen – Van Duijvenbode 0:3-ról nyert

2021.12.27. 18:21
Dirk van Duijvenbodéból kiszakadt a feszültség a győzelem megszerzése után (Fotó: Getty Images)
A 2019-es döntős Michael Smith hat játszmában nyert az ír William O'Connor ellen (4:2), míg 17. kiemelt Dirk van Duijvenbode háromszettes hátrányból felállva győzte le az angol Ross Smitht (4:3) a londoni PDC-dartsvilágbajnokság harmadik fordulójának első, hétfő délutáni etapjában.

Háromnapos szünet után folytatódott a londoni PDC-dartsvilágbajnokság, melyen a harmadik forduló nyitó mérkőzését a 17. kiemelt holland Dirk van Duijvenbode és az angol Ross Smith vívta egymással. Az előző körben a tavalyi elődöntős Stephen Buntingot kiejtő angol játékos nagyon közel volt a továbbjutáshoz, hiszen már 3:0-ra is vezetett – ebben a fordulóban már az egyik fél negyedik megnyert szettjéig tartanak a küzdelmek –, ám a negyedik játszmában 2–2-es legállásnál nagyot hibázott: 66 pontról dobott a győzelemért, a 10-es szektor után azonban nem találta el a 16-osat (csak a 8-asat), így nem jutott meccsnyílhoz. A „padlizsános fiú” megbüntette a hibát és megnyerte a negyedik szettet, majd 180 fokos fordulatot vett a meccs képe.

Az addig nagyon feszülten dobáló, látványosan szenvedő Van Duijvenbode a folytatásra megnyugodott, és úgy fordította meg a mérkőzést, hogy az utolsó három játszmában összesen már csak két leget veszített el. A holland fiú egyébként nem mindennapi bravúrt hajtott végre ezzel a győzelemmel, hiszen a PDC-vb-k történetében legutóbb James Wade tudott nyerni 0:3-as hátrányból 4:3-ra, még 2014-ben Andy Smith ellen.

Van Duijvenbode a legjobb tizenhat között Gerwyn Price-szal vagy Kim Huybrechtsszel találkozik majd.

A játéknap második mérkőzésén Michael Smith a 3–1-re elveszített első szett után 4:2-re győzött az ír William O'Connor ellen, így a 2019-es szereplése óta – amikor döntőt játszott – először jutott be a negyedik fordulóba. Az angol versenyző a második meccsén is magas színvonalú játékkal rukkolt elő, tíz 180-as kört dobott és 40.5 százalékos hatékonysággal (15/37) értékesítette a kiszállóit – O'Connor egyébként még ennél is jobban (45.8 százalék, 11/24), de az angol fiú jobban dobta a „tömeget”.

Smith – Van Duijvenbodéhoz hasonlóan – a tábla első negyedében szerepel, ő a következő körben Jonny Claytonnal vagy Gabriel Clemensszel játszik majd.

A délutáni program záró meccsén a világbajnoki indulást az egyik ausztráliai selejtezőtorna megnyerésével kiharcoló Raymond Smith öt szettben felülmúlta a Dimitri Van den Berghet is kiejtő német Florian Hempelt. A 42 éves ausztrál dartsozó a még versenyben lévők közül a legalacsonyabban jegyzett játékos a mezőnyben, már csak azért is, mert a vébét megelőzően nem volt világranglistás helyezése, de három győzelme után legalább a 82. pozícióba már biztosan fellép a rangsorban. Következő ellenfele Steve Lennon vagy a 21. kiemelt Mervyn King lesz.