Vitorlázás: 14 helyett javítva már negyedik a legjobb magyar
Érdi Mária a negyedik a Nemzetközi Vitorlásszövetség legfrissebb világranglistáján, amelyen a többi magyar versenyző is előkelő helyet foglal el.
A Laser Radial hajóosztály 384 egységet számláló mezőnyében a már tokiói kvótás Érdi 14 helyet javított. A 20 éves vitorlázónak egyébként nem ez a legjobb helyezése, tavaly júniusban harmadik is volt – emlékeztet a magyar szövetség honlapja.
A világbajnok és szintén ötkarikás induló Berecz Zsombor a 41. finn dingiben. Ennek magyarázata, hogy kéztörése miatt sok versenyt kénytelen volt kihagyni.
A legnépesebb mezőnyt, 571 (!) versenyzőt rangsoroló Laser Standardban Vadnai Benjamin a 20., testvére, Jonatán pedig a 34. helyen áll.
A férfi 470-esek között a Gyapjas testvérpár, Balázs és Zsombor a 22. a 158 hajós listán.
Legfrissebb hírek

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk
Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Vitorlázás: Érdi Mária továbbra is az élen az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.20. 17:26

Vitorlázás: Érdi Mária az élre állt az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.19. 18:08

ILCA Eb: Érdi Mária kilencedik az első nap után
Egyéb egyéni
2026.05.18. 19:35

Érdi Mária Eb-éremért megy az Adriára
Egyéb egyéni
2026.04.28. 11:32
Ezek is érdekelhetik



