Vitorlázás: korosztályos világbajnok lett Érdi Mária
Aranyérmes lett Érdi Mária a Laser Radial női olimpiai hajóosztály korosztályos világbajnokságán.
A magyar szövetség pénteki közleménye szerint a 17 esztendős magyar vitorlázó végig vezetve, meggyőző versenyzéssel diadalmaskodott az U19-esek között a kanadai Kingstonban rendezett viadalon.
A Tihanyi Hajós Egylet versenyzője a múlt hónapban ugyanebben a hajóosztályban, az U19-es mezőnyben Európa-bajnokságot nyert. Érdi Mária 2013 óta összesen kilenc korosztályos világ- és Európa-bajnoki érmet szerzett. Idei legnagyobb célja ugyanakkor az, hogy a felnőttek között is megpróbáljon kvótát szerezni a jövő évi riói olimpiára, erre a novemberi ománi világbajnokságon lesz lehetősége.
Legfrissebb hírek

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk
Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Vitorlázás: Érdi Mária továbbra is az élen az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.20. 17:26

Vitorlázás: Érdi Mária az élre állt az ILCA Eb-n
Egyéb egyéni
2026.05.19. 18:08

ILCA Eb: Érdi Mária kilencedik az első nap után
Egyéb egyéni
2026.05.18. 19:35

Érdi Mária Eb-éremért megy az Adriára
Egyéb egyéni
2026.04.28. 11:32
Ezek is érdekelhetik



