Vitorlázás: Érdi Mária ezüstérmes az Európa-kupán

2015.02.20. 11:03
Remekül kezdte az évet a magyar vitorlássport egyik legnagyobb reménysége, a Laser Radial hajóosztályban versenyző Érdi Mária. A 17. életévét az elmúlt napokban betöltő sportoló a Kanári-szigeteken megrendezett Európa-kupa-versenyen összetettben a második, míg az ifjúsági korúak mezőnyében az első helyen végzett.

Érdi ráadásul megszerezte az idei első futamgyőzelmét is, és olyan mezőnyben lett ezüstérmes, amelyben volt már riói ötkarikás kvótával rendelkező ellenfél is. Utóbbi nem elérhetetlen a tavaly itthon az év vitorlázónőjének választott tehetség számára sem, hiszen november Ománban olimpiai kvalifikációs világbajnokságot rendeznek.

Édesapja, Érdi Gábor elmondása szerint Mária elsődleges célja, hogy pontszerző helyen végezzen majd a 2020-as nyári játékokon, de megpróbálkoznak a Rióba való kijutással is, mondván, a jövő évi olimpia kiváló tapasztalatszerzést és felkészülést jelenthetne Tokióra.