Karate: magyar csapatbronz a horvátországi Eb-n

2009.05.12. 00:51
Címkék
Európa-bajnoki bronzérmet szerzett küzdelemben a magyar női karate válogatott a zágrábi kontinensviadal befejező napján.
A vasárnapi sikert – amelyről a honi sportági szövetség tájékoztatta az MTI-t – a Klima Zsuzsa, Lassingleitner Fruzsina, Tóth Bea összetételű csapat érte el a cseh, a görög, majd már a dobogó harmadik fokáért rendezett mérkőzésen a horvát együttes legyőzésével. Egyéniben a legjobban a 61 kilós Lassingleitner, illetve a 67 kg-os S. Kovács Ádám szerepelt: ők egyformán Eb-ötödikek lettek úgy, hogy a szövetségi beszámoló szerint mindketten vitatható körülmények között kaptak ki a bronzmeccsen. A zágrábi, sorrendben 44. Európa-bajnokságon 44 országból félezer karatéka indult.
Legfrissebb hírek

Karate ob: nyolcszázan indultak, Hárspataki Gábor bajnokként búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.01. 11:34

Visszavonult az olimpiai bronzérmes karatés, Hárspataki Gábor

Egyéb egyéni
2026.05.31. 13:12

Magyar éremeső a fudokan karatésok Európa-bajnokságán

Csupasport
2026.05.28. 08:47

Lajtos Patrik Európa-bajnok shinkyokushin karatéban

Egyéb egyéni
2026.05.17. 14:52

Fiatal magyar válogatott indul a karate Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.06. 16:05

Tíz magyar arany a karatésok ISKA-világbajnokságán

Egyéb egyéni
2026.05.01. 20:24

Mészáros János maradt a Magyar Karate-szakszövetség elnöke

Egyéb egyéni
2026.03.30. 17:36

Falusi Márton lett a Karate-világszövetség szervezőbizottságának vezetője

Egyéb egyéni
2026.03.27. 13:41
Ezek is érdekelhetik