Rögbi-vb: összejött az Anglia–Új-Zéland álomelődöntő

Írországnak nem volt esélye Új-Zéland ellen (Fotó: AFP)
Elsőként a 2003-as aranyérmes angol válogatott jutott be a Japánban zajló rögbi-világbajnokság elődöntőjébe, mivel a negyeddöntőben 40–16-ra legyőzte Ausztráliát. A világranglista-2. a félidőben már csak 17–9-re vezetett, de a végére kinyílt az olló a felek között. Az európai együttesben Jonny May két célt szerzett.
AZ ANGLIA–AUSZTRÁLIA MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA
AZ ÚJ-ZÉLANDI HAKA
A kör rangadóján a világelső, kétszeres címvédő, háromszoros világbajnok Új-Zéland hét célt szerezve 46–14-re múlta felül a ranglista 4. helyén álló íreket. Érdekesség, hogy ebből a mennyiségből egyedül a meccs első két célját jegyző Aaron Smith tudott duplázni.
AZ ÚJ-ZÉLAND–ÍRORSZÁG MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA
RÖGBI-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
NEGYEDDÖNTŐ
Anglia–Ausztrália 40–16
Új-Zéland–Írország 46–14
VASÁRNAP
Wales–Franciaország
Japán–Dél-Afrika
OKTÓBER 26.
Anglia–Új-Zéland
OKTÓBER 27.
Wales/Franciaország–Japán/Dél-Afrika
Legfrissebb hírek

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő
Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője
Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Egyiptom fordított, 3–1-re verte meg Új-Zélandot
Foci vb 2026
2026.06.22. 05:03

A szünetben vezet Új-Zéland
Foci vb 2026
2026.06.22. 04:00
Ezek is érdekelhetik



