Női röplabda NB I: megvédte bajnoki címét a Vasas Óbuda

2013.04.22. 19:59
A világos mezes Vasas Gödöllőn harcolta ki a bajnoki címet (fotó: Török Attila)
Megvédte bajnoki címét a Vasas Óbuda csapata a női röplabda-bajnokságban, miután az ötödik meccsen négy szettben legyőzte a TEVA-Gödöllőt.

A negyedik meccsen nagy esélyt szalasztott el a Gödöllő, hiszen szettelőnyben volt, ráadásul a negyedik játszmában 16–10-re vezetett, így fél kézzel már a bajnoki aranyérmet fogta. Akkor a Vasas kiharcolta az ötödik összecsapást, de azt Gödöllőn kellett megvívnia.

Nagyon szoros első szettet láthattak a kilátogató nézők, a végén azonban a Vasas el tudott szakadni ellenfelétől, és négy pont különbséggel megnyerte a játszmát. A másodikat a fővárosi csapat kezdte jobban, ennek viszont a vége lett szoros, ezúttal nem volt elég a 25 pont a nyeréshez. Miklaiék azonban jobban bírták a véghajrát, és a második szett is az övék lett.

A harmadikban folytatódott a fej-fej melletti csata, 24–23-nál viszont ezúttal a Gödöllő jutott meccslabdához, és ezt értékesítette is, kiharcolva ezzel a negyedik játszma lehetőségét. Ott viszont nagyon beragadt a hazai csapat, a Vasas elment 7–1-re, és bár onnan sikerült lőtávolba kerülni (8–6), a folytatásban mind jobban elszakadt Jókay Zoltán együttese. Ez a szett lett végül a legsimább, ezt 25–15-re nyerte a Vasas, és megvédte bajnoki címét.

NŐI RÖPLABDA-BAJNOKSÁG, DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS
TEVA-Gödöllő–Vasas Óbuda 1:3 (21, 25, –23, 15)
Gödöllő, 800 néző. V: Adler, Tilmann
GÖDÖLLŐ: Kriegel É. 5, Molnár-Németh 8, Hackl 6, Csengeri 7, Szakmáry 9, SZÉLES 16. Cs: Lékó (liberó), Merkószki 6, Lutter L., Kriegel Zs. 1. Edző: Ludvig Zsolt
VASAS: Vacsi 7, TÁLAS 8, MIKLAI 23, GUBICZA 10, Szabó A. 9, STEFANIK 10. Cs: Tóth A. (liberó), Fábián. Edző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 4:5, 5:7, 10:10, 17:16, 18:20, 21:20, 21:24. 2. játszma: 2:4, 5:6, 5:8, 6:11, 10:11, 13:12, 15:13, 15:16, 18:17, 20:18, 22:22, 23:24, 24:25, 25:26. 3. játszma: 3:1, 5:6, 10:9, 10:12, 11:14, 14:16, 17:16, 17:19, 20:19, 21:22, 23:23. 4. játszma: 1:0, 1:7, 6:8, 6:11, 9:12, 10:15, 12:18, 13:21, 15:22
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Vasas javára
Ludvig Zsolt: – Dicséret illeti a Vasast küzdeni tudásáért és akaraterejéért. Mi is többször felálltunk a padlóról a párharc során, de talpon maradnunk nem sikerült.
Jókay Zoltán: – Az öltözőben beszéltük a lányokkal, hogy az eddigi négy meccs alatt mindent megéltünk: voltunk fent, de nagyon mélyen is, sőt, igaz ez az egyes mérkőzéseken belül is. Mondtam nekik, hogy próbáljanak mindent kizárni, sikerült, mert nagyon jól koncentráltak, és Miklai Zsanett is elviselte a terhet.