Idő előtt ünnepelt, 0.1 másodperccel a vége előtt „púpra rakták” – VIDEÓ

Luis Orta a tokiói olimpián diadalmaskodott (Fotó: Getty Images)
Egészen szürreális pillanatok zajlottak a budapesti BOK-csarnokban rendezett Polyák Imre–Varga János-emlékverseny vasárnapi záró napján. A kötöttfogású 67 kilogrammosok elődöntőjében az olimpiai és világbajnok, háromszoros pánamerikai bajnok kubai Luis Orta ellen 7:5-re vzetett az iráni Szajeid Eszmaejli Lejveszi – egészen 0.1 másodperccel a meccs vége előttig. Az iráni srác két és fél másodperccel a lefújás előtt hátatfordított a kubainak és elkezdett ünneplni: Orta utánaszaladt, derékból megragadta, és hatalmasat dobott rajta négy pontért.
A három bíró közül csak az egyik ítélte időn belülinek az akciót, a másik kettő nem, így a kubaiak challenge-et kértek. A videóból kiderült, hogy Lejveszi 0.1 másodperrcel az idő lejárta előtt ért szőnyeget, így az akció érvényes volt.
A teljes mérkőzést itt tekintheti meg (az ominózus jelenet 10:36 perctől)
Legfrissebb hírek

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!
Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke
Birkózás
2026.05.29. 11:38
Ezek is érdekelhetik




