BL, H-csoport: Messi rekorddöntő gólja, nyert a PSG

2022.09.14. 22:59
Lionel Messi könnyű, de annál értékesebb gólt szerzett (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának második fordulójában a PSG 3–1-re legyőzte a Maccabi Haifát, míg a Benfica a Juventus ellen idegenben nyert 2–1-re.

Maccabi Haifa (izraeli)–Paris Saint-Germain (francia)

Meglepetésre a Maccabi Haifa talált be először, a 24. percben Dolev Hazizia remekül ívelt a párizsiak kapuja elé, Tjaronn Chery szabadon érkezett, és kapásból a kapuba lőtt.

Az izraeliek csak 13 percig tudták megtartani az előnyt, Lionel Messi közelről lőtte be az egyenlítő találatot. Ezzel az argentin lett az első játékos a Bajnokok Ligája történetében, aki 18 különböző idényben is gólt szerzett. Ráadásul Messinek a Maccabi Haifa volt a 39. csapat, amelyik ellen betalált a BL-ben, ezzel egyedüli rekorder lett, megelőzve a 38 egylet ellen eredményes Cristiano Ronaldót.

A második félidőben a PSG azért gondoskodott arról, hogy ne maradjon el a várt győzelem. A 69. percben Kylian Mbappé is bevette a hazaiak kapuját.

A hajrában Neymar is eredményes volt, így a PSG 3–1-re a második csoportmeccsét is megnyerte.

Juventus (olasz)–Benfica (portugál)

A Juventus már a 4. percben megszerezte a vezetést, Arkadiusz Milik csúsztatta a kapuba Leandro Paredes beadását.

A Benfica, amely a találkozó előtt 11 tétmeccses győzelmi sorozatot tudhatott magáénak ebben az évadban, még az első félidőben egyenlített Joao Mário büntetőjével.

Sőt az 55. percben David Neres előnyhöz is juttatta a vendégeket.

A Juve képtelen volt egyenlíteni, így a Benfica meg tudta őrizni a győzelmi sorozatát, amely így most már 12 tétmeccs óta tart.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
H-CSOPORT

Maccabi Haifa (izraeli)–Paris Saint-Germain (francia) 1–3 (Chery 24., ill. Messi 37., Mbappé 69., Neymar 88.)
Juventus (olasz)–Benfica (portugál) 1–2 (Milik 4., ill. Joao Mário 43. – 11-esből, Neres 55.)