Chiesa remekelt, a Juventus könnyedén legyőzte a Dinamo Kijevet

H. D.H. D.
2020.12.02. 20:50
A mérkőzés két főszereplője: Stéphanie Frappart és Federico Chiesa (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 5. fordulójában a Juventus hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Dinamo Kijevet.

BAJNOKOK LIGÁJA
G-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Juventus (olasz)–Dinamo Kijev (ukrán) 3–0 (Chiesa 21., C. Ronaldo 57., Morata 66.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Már a kezdőrúgás előtt tudni lehetett, hogy szerda este történelmi meccset rendeznek a torinói Allianz Stadionban: a Bajnokok Ligája történetében először dirigált mérkőzést női játékvezető a francia Stéphanie Frappart személyében.

A Juventus sokkal jobban kezdett, mint a Ferencváros ellen egy hete. Andrea Pirlo csapata a 20. percben meg is szerezte a vezetést: Alex Sandro bal oldali beadása után a védőjétől elszakadó Federico Chiesa hét méterről a kapuba fejelte a labdát.Heorhij Buscsan belekapott a földre lefejelt labdába, ám védeni nem tudott. 1–0

Tíz perccel később Cristiano Ronaldo duplázta meg kis híján a torinói együttes előnyét, közeli lövése után azonban a keresztléc kisegítette az ukránokat. Újabb tíz perc elteltével szinte a semmiből egyenlíthetett volna a Dinamo Kijev, Viktor Cihankov közeli lövését azonban Wojciech Szczesny bravúrral kivédte.

A fordulást követően Cihankov beadása okozott némi riadalmat a Juventus kapuja előtt (a lengyel ismét hárított), majd Ronaldo életerős lövésénél nyomta szögletre a labdát Buscsan. Harmadszorra viszont már nem hibázott a portugál klasszis: Chiesa jobb oldali beadása után az ukránok kapusa nem tudta elütni a labdát, amely Álvaro Moratáról továbbpattant, éppen a hosszún érkező Cristiano Ronaldo elé, aki néhány centiről nem hibázott. 2–0

Tíz perc sem telt, Chiesa újabb gólban játszott főszerepet: a passza után Álvaro Morata átvette a labdát, tolt rajta kettőt, majd hét méterről a bal alsó sarokba küldte. 3–0

Ezzel a lényegi kérdések eldőltek, a folytatásban egyik gárda sem erőltette igazán a támadásokat, így a Juventus végül 3–0-ra nyert. Az olasz együttes az utolsó körben a Barcelona vendége lesz, míg az ukrán alakulat a Ferencvárost fogadja – előbbi meccsen a csoportelsőség, utóbbin a harmadik hely és az azzal járó Európa-liga-szereplés lesz a tét.

A csoport másik mérkőzésén
Ferencváros–FC Barcelona (spanyol) 0–3 (Griezmann 14., Braithwaite 20., O. Dembélé 28. – 11-esből)

Október 20., kedd
Dinamo Kijev (ukrán)–Juventus (olasz) 0–2(Morata 46., 84.)
FC Barcelona (spanyol)–Ferencváros 5–1(Messi 27. – 11-esből, Fati 42., Coutinho 52., Pedri 82., O. Dembélé 89., ill. Haratin 70. – 11-esből)

2. FORDULÓ
Október 28., szerda
Juventus (olasz)–FC Barcelona (spanyol) 0–2(O. Dembélé 14., Messi 90+1. – 11-esből)
Ferencváros–Dinamo Kijev(ukrán)2–2(Nguen 59., F. Boli 90., ill. Cihankov 28. – 11-esből, De Pena 41.)

3. FORDULÓ
November 4., szerda
FC Barcelona (spanyol)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–1(Messi 5. – 11-esből, Piqué 65., ill. Cihankov 75.)
Ferencváros–Juventus (olasz) 1–4(F. Boli 90., ill. Morata 7., 61., Dybala 73., Dvali 81. – öngól)

4. FORDULÓ
November 24., kedd
Juventus (olasz)–Ferencváros 2–1(C. Ronaldo 35., Morata 90+2., ill. Uzuni 17.)
Dinamo Kijev (ukrán)–FC Barcelona (spanyol) 0–4(Dest 52., Braithwaite 57., 70.– a másodikat 11-esből, Griezmann 90+2.)