BL, F-csoport: négygólos meccsen ikszelt a Villarreal és az Atalanta

V. Á.V. Á.
2021.09.14. 22:51
Fordulatos meccset játszott egymással a Villarreal és az Atalanta (Fotó: AFP)
A Villarreal hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Atalantával a Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírásának F-csoportjában.

Az Atalanta már a 6. percben előnybe került, a svájci Remo Freuler 12 méterről lőtt laposan, a labda a kapufát is érintve került a kapuba. Ez volt az olasz klub történetének második leggyorsabb BL-gólja, az eddigi rekordot Josip Ilicic tartotta, aki 2020-ban a 3. percben talált be Valenciában.

A 39. percben Manu Trigueros egyenlített (1–1), hat méterről vette be a kaput. A 74. percben a nyáron, az angol AFC Bournemouthtól mintegy 24 millió euróért szerződtetett nigériai-holland szélső, Arnaut Danjuma Groeneveld megszerezte a vezetését (2–1) a hazai csapat számára. Sokáig nem örülhetett a vezetésnek a Villarreal, a 83. percben a német Robin Gosens egalizált (2–2). Egy perccel később emberhátrányba kerültek a spanyolok, Francis Coquelin kapta meg a második sárga lapját. Több gól már nem esett, mindkét csapat egy-egy ponttal lett gazdagabb.

Korábban, a csoport másik mérkőzésén a Young Boys óriási meglepetésre legyőzte a Manchester Unitedet.