BL, E-csoport: nyert a Bayern, megvan R. Sanches első gólja

2018.09.19. 22:50
Renato Sanches gólt szerzett korábbi csapata ellen (Fotó: AFP)
A Bayern München idegenben 2–0-ra legyőzte a Benficát a Bajnokok Ligája 2018–2019-es szezonjának csoportkörének első fordulójában.

Niko Kovac első BL-mérkőzésére készülhetett edzőként, mindezt azzal a nyomással a vállán, hogy a Bayern München az utóbbi 14(!) első csoportkörös meccsét megnyerte a Bajnokok Ligájában – ez rekord!

Esélyeshez méltón kezdte a találkozót a Bayern, a 10. percben szép bal oldali akció végén David Alaba adta középre a labdát, Robert Lewandowski előtt elfeküdt a védő, s a lengyel a kapuba lőtt, 0–1.

Alaba a 70. mérkőzését játszotta a Bayern München színeiben Európa legrangosabb kupasorozatában, ezzel beérte Karl-Heinz Rummeniggét, aki jelenleg a klubot működtető gazdasági társaság vezérigazgatója.

Renato Sanches kezdőként kapott helyet Kovac csapatában, a 21 éves korábbi Benfica-játékos ebben a szezonban először szerepelt tétmeccsen a Bayernben.

A fiatal portugál alaposan meg is hálálta edzője bizalmát: Joshua Kimmich a saját térfelének szögletzászlójánál szerelt az 54. percben, ebből indult az akció. Sanches kezdett el loholni a pálya középen, kijátszotta jobbra a labdát Lewandowskinak, aki áttette Ribérynek, majd jött James Rodríguez, aki visszajátszott Sanchesnek, sakk-matt, 2–0. Remek támadás!

Az Európa-bajnok középpályásnak ez az első gólja a Bayernben és a Bajnokok Ligájában is! A Benfica-nevelést a hazai szurkolók felállva tapsolták meg a góljánál.

Az eredmény már nem változott, a bajorok uralták a játékot, viszonylag könnyedén nyertek két góllal, ezzel tovább folytatják jó sorozatukat, ami a BL-csoportkör első fordulójában aratott győzelmeket illeti.

Thomas Müller csereként a 88. percben lépett pályára, ezzel 100. BL-meccsén kapott lehetőséget. Philipp Lahm (112) és Oliver Kahn (103) után ő a harmadik német, aki elérte ezt a mérföldkövet.

A találkozó góljai:

A csoport korábbi mérkőzésen az Ajax 3–0-ra legyőzte az AEK Athént, erről a találkozóról IDE KATTINTVA olvashat bővebben!