A katalánok több játékvezetői döntés kapcsán is úgy vélekedtek, hogy Marciniak ellenük fújt. Ilyen volt az az első félidőben látott jelenet, amikor a később kulcsfontosságú gólt szerző Francesco Acerbi belevetődött egy lövésbe – a Barca játékosai ezt követően reklamáltak tizenegyest kezezésre hivatkozva, de a játékvezető továbbot intett.
A helyzetről készült felvétel csalóka, de azt mégis könnyű észrevenni, hogy a labda nem Acerbi karját, hanem a védő mellkasa és válla közötti részt találja el.
Sokan (többek között Arséne Wenger is) azt is számon kérték a játékvezetőn, hogy a szünet előtt (némi VAR-ozás után) tizenegyest adott Pau Cubarsí és Lautaro Martínez párharcánál (ebből szerezte az Inter második gólját Hakan Calhanoglu). Első blikkre valóban úgy tűnt, hogy a szabályos volt a szerelés, de a visszajátszás során egyértelmű volt, hogy a Barca védője nem érte el a labdát, ezzel szemben eltalálta a lőni próbáló Martínez lábát.
A második félidőben is akadt egy tizenegyesgyanús helyzet, amikor Henrih Mhitarjan a 16-os vonalánál buktatta Lamine Yamalt. Marciniak elsőre úgy látta, hogy a szabálytalanság a tizenhatoson belül esett, így tizenegyest ítélt, de a VAR rászólt a lengyel játékvezető fülére, aki végül visszavonta korábbi döntését. A felvételen látható, hogy az örmény középpályás még a vonal előtt (tehát a 16-oson kívül) buktatta ellenfelét, de sokak szerint a vonalon még egyszer hozzáért a spanyol szélsőhöz, így ebben az esetben (szerintük) már járt volna a büntető.
Katalán körökben a legnagyobb felháborodást ezzel együtt az Inter harmadik gólja váltotta ki – a Barca játékosai itt azt sérelmezték, hogy a játékvezető nem ítélt szabadrúgást a gólpasszt adó Denzel Dumfries és Gerard Martín párharcánál. A videófelvételek alapján a két játékos között volt kontaktus, de a vélemények megoszlanak: egyesek szerint a holland szárnyvédő letalpalta ellenfelét, míg mások amondóak, hogy Dumfries csak belépett ellenfele elé, hogy elvigye a labdát, mire a labdát elrúgni próbáló Martín Dumfries lábát találta el.
Mindeközben a hazai oldalon azért nehezteltek Marciniakra, mert az Inter második gólja után nem állította ki Inigo Martínezt, aki az olaszok állítása szerint leköpte az előtte ünneplő Acerbit. Az elérhető videófelvételen az látszik, hogy Martínez valóban tett egy köpésre emlékeztető mozdulatot, de nincs egyértelműen kivehető fröccsenés, mint az 1986-os vb-n hírhedtté vált Frank Rijkaard–Rudi Völler incidensnél. Maga Martínez a meccs után azt nyilatkozta, hogy nem köpte le az olasz védőt.
Végül, de nem utolsósorban többeknek feltűnt, hogy a 118. percben Alessandro Bastoni sárga lapot kapott szabálytalanságért. Az Inter védője ezt követően eldobta a labdát, de Marciniak nem adott neki a szabályok szerint járó második sárga lapot – más kérdés, hogy az esetleges kiállítás vélhetően nem befolyásolta volna döntő mértékben a meccs végeredményét.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
INTERNAZIONALE (olasz)–BARCELONA (spanyol) 4–3 (2–0, 3–3, 4–3) – hosszabbítás után
Milánó, San Siro, 75 504 néző. Vezette: Marciniak (lengyel)
INTER: Sommer – Bisseck (Darmian, 71.), Acerbi, Bastoni – Dumfries (De Vrij, 108.), Barella, Calhanoglu (Zielinski, 79.), Mhitarjan (Frattesi, 79.), Dimarco (Carlos Augusto, 55.) – Lautaro Martínez (Taremi, 71.), M. Thuram. Vezetőedző: Simone Inzaghi
BARCELONA: Szczesny – Eric García (Fort, 98.), Cubarsí (Gavi, 106.), Inigo Martínez (R. Araújo, 76.), Gerard Martín – F. de Jong, Pedri (Pau Víctor, 106.) – Yamal, Dani Olmo (Fermín López, 83.), Raphinha – Ferran Torres (Lewandowski, 90.). Vezetőedző: Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Lautaro Martínez (21.), Calhanoglu (45+1. – 11-esből), Acerbi (90+3.), Frattesi (99.), ill. Eric García (54.), Dani Olmo (60.), Raphinha (87.)
Továbbjutott: az Inter, 7–6-os összesítéssel