BL: Kezet fogok vele a döntőben, de... - Evra Suárezről

2015.05.14. 13:58
A Bajnokok Ligája 2015-ös fináléjának egyik legpikánsabb momentuma lesz Luis Suárez és Patrice Evra találkozása. A sok közül.

Luis Suárez, a Barcelona játékosa 2011-ben keveredett rasszista botrányba Patrice Evrával, a Juventus jelenlegi és a Manchester United korábbi hátvédjével, amiért az akkor a Liverpool mezét viselő támadó nyolcmeccses eltiltást kapott.

Az uruguayi csatár hangoztatta az ártatlanságát, visszatérését követően viszont nem volt hajlandó kezet rázni a védővel. A felek most újra szembenézhetnek a Bajnokok Ligája döntőjében, ahol a Juventus csap össze a Barcelonával. A francia védő beszélt kettejük újbóli találkozásáról és a „zebrák” esélyeiről a végső győzelemre.

„Sok ember felteszi nekem ezt a kérdést, de lényegtelen – mondta Evra arra a felvetésre, hogy mit vár Suárez ellen, aki egy másik Juventus-futballistát, Giorgio Chiellinit megharapott a 2014-es brazíliai világbajnokságon. – A legfontosabb, hogy BL-döntőt játszom. Büszke vagyok arra, aki vagyok. Megrázom a kezét, ez nem probléma, de teszek róla, hogy érezze a jelenlétemet a pályán.”Luis Suárez, a Barcelona játékosa 2011-ben keveredett rasszista botrányba Patrice Evrával, a Juventus jelenlegi és a Manchester United korábbi hátvédjével, amiért az akkor a Liverpool mezét viselő támadó nyolcmeccses eltiltást kapott.

Az uruguayi csatár hangoztatta az ártatlanságát, visszatérését követően viszont nem volt hajlandó kezet rázni a védővel. A felek most újra szembenézhetnek a Bajnokok Ligája döntőjében, ahol a Juventus csap össze a Barcelonával. A francia védő beszélt kettejük újbóli találkozásáról és a „zebrák” esélyeiről a végső győzelemre.

„Sok ember felteszi nekem ezt a kérdést, de lényegtelen – mondta Evra arra a felvetésre, hogy mit vár Suárez ellen, aki egy másik Juventus-futballistát, Giorgio Chiellinit megharapott a 2014-es brazíliai világbajnokságon. – A legfontosabb, hogy BL-döntőt játszom. Büszke vagyok arra, aki vagyok. Megrázom a kezét, ez nem probléma, de teszek róla, hogy érezze a jelenlétemet a pályán.”

Evra 2004-ben a Monacóval, később a Manchester Uniteddel háromszor is játszott a Bajnokok Ligája fináléjában, az idei döntő tehát már az ötödik lesz karrierje során.

A francia még azt is hozzátette, hogy a Juventus nem fél a Barcelona klasszis triójától, Neymartól, Suareztől és Messitől sem.

„Ők is emberi lények. Általában elfelejtik, hogy a Juventusnak is vannak BL-győztes játékosai, akik velem egyetemben kiválóan játszottak a korábbi döntők során. Sosem tudhatod, mit hoz jövő. Ha nem hinném el, hogy nyerhetünk a Barcelona ellen, megkérném az edzőt, hogy ne számoljon velem" – tette hozzá a francia.

Legfrissebb hírek

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
21 órája

As: nem kezdték jól a vb-t a Barcelona-játékosok

Foci vb 2026
2026.06.19. 19:27

A La Masia kertjében pihen Kubala szobra, de visszakerül a Camp Nou elé

Spanyol labdarúgás
2026.06.18. 09:25

Diego Maradona és Lionel Messi aláírt meze is látható Kecskeméten

Spanyol labdarúgás
2026.06.16. 09:19

Negyedik lett a Veszprém az ifi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.06.14. 11:42

Matajsz Márk: A teher már lekerült rólunk

Vízilabda
2026.06.11. 12:30

A Barcelona nem vásárolja meg Rashford játékjogát – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.06.10. 20:20

Nem teljesedett be Chwalinska tündérmeséje, Andrejeva nyerte a Roland Garrost

Tenisz
2026.06.06. 16:57
Ezek is érdekelhetik