PL: világbajnoki villanás döntött a Newcastle ellen a City javára

2023.08.19. 23:16
Álvarez gólja döntött (Fotó: Getty Images)
Az angol Premier League 2. fordulójában a Manchester City Julián Álvarez 31. percben esett góljával 1–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet, így őrzi hibátlan mérlegét, míg a Newcastle elvesztette azt.

Az angol élvonal második fordulójában a Manchester City fogadta a Newcastle Unitedet, s már szinte a kezdő sípszótól érvényesítette akaratát. Pep Guardiola csapata többet birtokolta a labdát, veszélyesen futballozott, többet lőtt kapura, az egyik ilyen végén pedig a világbajnok argentin támadó, Julián Álvarez megszerezte a vezetést csapatának: Phil Foden lekészítése után 14 méterről, kissé jobbról lőtt a kapu jobb oldalába.

A találatra nemcsak az első félidőben nem érkezett válasz, hanem a folytatásban sem, a City pedig nem tudta növelni előnyét, de mint utóbb kiderült, ezúttal ennyi is elég volt a három bajnoki pont megszerzéséhez.

Ráadásul Álvarez nemcsak a három pontos gólnak örülhet, hanem annak is, hogy ezzel megszerezte pályafutása 10. bajnoki találatát az angol élvonalban – az új idényben az elsőt, s a tizedikhez 33 PL-meccsre volt szüksége.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Manchester City–Newcastle United 1–0
(J. Álvarez 31.)
KORÁBBAN
Tottenham–Manchester United 2–0
(P. M. Sarr 49., Lisandro Martínez 83. – öngól)
Nottingham Forest–Sheffield United 2–1 (Awoniyi 3., C. Wood 89., ill. Hamer 48.)
Fulham–Brentford 0–3 (Wissa 44., Mbeumo 66., 90+3. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva
: Ream (Fulham, 66.)
Wolverhampton–Brighton 1–4
(Hvang Hi Csan 61., ill. Mitoma 15., Estupinán 46., March 51., 55.)
Kiállítva: Matheus Nunes (Wolverhampton, 90+5.)
Liverpool FC–AFC Bournemouth 3–1 (Luis Díaz 27., Szalah 36., Diogo Jota 62., ill. Semenyo 3.)
Kiállítva: Mac Allister (Liverpool, 58.)