PL: March duplázott, ismét négyet lőtt a Brighton

B. A.B. A.
2023.08.19. 18:03
Solly March kétszer is betalált a Wolverhampton kapujába (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) második fordulójában a Brighton – akárcsak az első játéknapon – 4–1-re nyert, ezúttal a Wolverhampton otthonában. A Brentford a Fulham ellen aratott háromgólos sikert.

FULHAM–BRENTFORD

Az első félidőben a Brentford volt a kezdeményezőbb, nyolc kapura lövési kísérletéből négyszer is eltalta a kaput, sőt Yoane Wissa révén gólt is szerzett. A 26 éves támadó óriási védelmi hiba után volt eredményes (VIDEÓ ITT).

A második játékrészben Tim Ream szabálytalankodott a tizenhatoson belül. Az amerikai megkapta második sárga lapját, így a Fulham emberhátrányba került, ráadásul a Brentford tizenegyest rúghatott. A labda mögé álló Bryan Mbeumo magabiztosan, a kapufa érintésével a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, megduplázva a vendégek előnyét (VIDEÓ ITT).

A 0–3-as végeredményt a hosszabbítás harmadik percében állította be a kameruni csatár, aki két mérkőzésen már három gólnál tart (VIDEÓ ITT).

A Brentford megszerezte tehát első győzelmét, míg a Fulham a jó idegenbeli rajt után szenvedett háromgólos vereséget.

WOLVERHAMPTON–BRIGHTON

A két együttes legutóbbi találkozóján a Brighton hat gólig meg sem állt a Wolverhampton ellen, és most is már korán, a 15. percben vezetést szerzett a vendégcsapat. Mitoma Kaoro kapott labdát Pervis Estupinántól a felezővonalhoz közel, majd hosszú szólót után kilőtte a bal alsó sarkot.

A második félidő elején megduplázta előnyét a Brighton. Ezúttal fordított volt a szereposztás: Mitoma szolgálta ki Estupinánt, aki átvétel nélkül helyezte a labdát a Wolverhampton kapujába (VIDEÓ ITT).

A Brighton ezután sem állt le. Négy percen belül Julio Enciso két gólpasszt is kiosztott, míg Solly March kétszer is betalált. Előbb egy kontratámadás után Enciso jobb külsővel tálalt a középen érkező March elé (VIDEÓ ITT), négy perccel később pedig a jobb oldalról passzolt, March meg ezúttal is átvétel nélkül továbbította a kapuba a labdát (VIDEÓ ITT).

A Wolverhampton nem adta fel, továbbra is mindent megtett a szépítő gól megszerzésért. Ez a 61. percben Hvang Hi Csan révén sikerült is a hazaiaknak, a dél-koreai csatár Pablo Sarabia szöglete után volt eredményes (VIDEÓ ITT).

A Brighton az előző fordulóhoz hasonlóan ismét fölényesen, 4–1-re nyert, míg a Wolverhampton első gólját megszerezte, első pontjait azonban továbbra sem.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Fulham–Brentford 0–3
(Wissa 44., Mbeumo 66., 90+3. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva
: Ream (Fulham, 66.)
Wolverhampton–Brighton 1–4
(Hvang Hi Csan 61., ill. Mitoma 15., Estupinán 46., March 51., 55.)
Kiállítva: Matheus Nunes (Wolverhampton, 90+5.)
Liverpool FC–AFC Bournemouth 3–1 (Luis Díaz 27., Szalah 36., Diogo Jota 62., ill. Semenyo 3.)
Kiállítva: Mac Allister (58.)

KÉSŐBB
18.30: Tottenham–Manchester United (Tv: Spíler1)
21.00: Manchester City–Newcastle United (Tv: Spíler1)

VASÁRNAP
15.00:
Aston Villa–Everton (Tv: Spíler1)
17.30: West Ham United–Chelsea (Tv: Spíler1)

HÉTFŐN
21.00: Crystal Palace–Arsenal

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Nottingham Forest–Sheffield United 2–1 (Awoniyi 3., C. Wood 89., ill. Hamer 48.)

1. Brighton & Hove Albion 2 2 8–2 +6 6
2. Brentford 2 1 1 5–2 +3 4
3. Liverpool 2 1 1 4–2 +2 4
4. Newcastle 1 1 5–1 +4 3
5. Manchester City 1 1 3–0 +3 3
6. Arsenal 1 1 2–1 +1 3
7. Manchester United 1 1 1–0 +1 3
7. Crystal Palace 1 1 1–0 +1 3