PL: Rashford „százados” lett, nagy csatában győzte le az MU a West Hamet

D. S. B.D. S. B.
2022.10.30. 19:14
Marcus Rashford századik gólját szerezte a Manchester Unitedben (Fotó: AFP)
Hazai pályán győzte le a Manchester United a West Ham Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának záró mérkőzésén. A „vörös ördögök” győztes gólját Marcus Rashford szerezte az első félidőben, ezzel – minden sorozatot figyelembe véve – századik találatát jegyezte az MU színeiben.

Erős összeállítás ellenére az első MU-helyzetre negyedórát kellett várni, amikor Cristiano Ronaldo lövését védte Lukas Fabianski, majd egy perccel később Marcus Rashford kísérleténél is résen kellett lennie a lengyel kapusnak.

A 38. percben pedig Christian Eriksen jobb oldali beadása után a hosszún érkező Marcus Rashford fejjel szerezte meg 100. gólját az MU színeiben – ő csupán a 22. United-játékos, aki elérte ezt a számot. VIDEÓ ITT!

A szünetben kapus kellett cserélnie a vendégeknek, mert az első játékrészben egy kifutásnál és felugrásnál Fabianski rosszul fogott talajt és térdét fájlalta, a lengyelt pedig Alphonse Aréola váltotta.

A fordulás után becsülettel próbálkozott a West Ham, de hiába dolgozott ki sok lehetőséget, David de Gea kapujára már kevés veszélyt okozott. A 82. percben azonban Michail Antonio átlövésénél, majd az ezt követő szöglet után is nagyot kellett védenie a spanyolnak.

Igaz, a 85. percben Fred lövésénél is csak centikkel maradt el második góljától az MU, amikor a brazil középpályás a kapufát találta el. A hajrában is közel állt az egyenlítéshez a West Ham, azonban de Gea kapuját ezúttal nem tudták bevenni a vendégek.

ANGOL PREMIER LEAGUE, 14. FORDULÓ
Manchester United–West Ham United 1–0 (Rashford 38.)

KORÁBBAN
Arsenal–Nottingham Forest 5–0 (Martinelli 5., Nelson 49., 52., Partey 57., Ödegaard 78.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 2–3 (Moore 22., 49., ill. Sessegnon 57., Davies 73., Bentancur 90+2.)
Brentford–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Mee 50., ill. Rúben Neves 52.)
Kiállítva: Diego Costa (Wolverhampton, 90+8.)
Brighton–Chelsea 4–1 (Trossard 5., Loftus-Cheek 14. – öngól, Chalobah 42. – öngól, Gross 90+2., ill. Havertz 48.)
Crystal Palace–Southampton 1–0 (Édouard 39.)
Newcastle United–Aston Villa 4–0 (C. Wilson 45+6., 56. – az elsőt 11-esből, Joelinton 59., Almirón 67.)

Leicester City–Manchester City 0–1 (De Bruyne 49.)
Fulham–Everton 0–0
Liverpool–Leeds United 1–2 (Szalah 14., ill. Rodrigo 4., Summerville 90.)