PL: Haaland nélkül is legyőzte a Leicestert a Man. City

2022.10.29. 15:20
Védhetetlen szabadrúgás (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 1–0-ra legyőzte idegenben a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának szombati nyitó mérkőzésén.

Erling Haaland nélkül vágott neki a leicesteri kalandnak a Manchester City, a norvég támadót még a keretbe se nevezte Pep Guardiola.

Kevés helyzetet hozott az első félidő. A Leicester City nagyon mélyen és fegyelmezetten védekezett, így hiába volt tíz gólszerzési kísérlete is a vendégeknek, 0–0-val vonulhattak a csapatok a szünetre.

A fordulás után aztán gyorsan vezetést szerzett a Man. City. Jó pozícióból végezhetett el szabadrúgást Kevin De Bruyne, a belga klasszis pedig gyönyörűen tekert a kapuba. A kapusnak esélye sem volt (0–1). (VIDEÓ ITT!)

Pár perc múlva jöhetett volna az egyenlítés, Youri Tielemans kapáslövését tolta bravúrral a lécre Ederson.

A játékrész közepén volt olyan ötperces szakasza a mérkőzésnek, amikor 96 százalékban volt a labda Guardioláéknál.

Ugyan a hajrában veszélyesebbek voltak a „rókák”, az egyenlítés nem jött össze Brendan Rodgers együttesének, így Haaland nélkül is begyűjtötte mindhárom pontot a Manchester City, és az élre állt. Az Arsenal meccse azonban még hátravan...

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Leicester City–Manchester City 0–1
(De Bruyne 49.)
Később
AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 2–3 (Moore 22., 49., ill. Sessegnon 57., Davies 73., Bentancur 90+2.)
Brentford–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Mee 50., ill. Rúben Neves 52.)
Kiállítva: Diego Costa (Wolverhampton, 90+8.)
Brighton–Chelsea 4–1 (Trossard 5., Loftus-Cheek 14. – öngól, Chalobah 42. – öngól, Gross 90+2. ill. Havertz 48.)
Crystal Palace–Southampton 1–0 (Édouard 39.)
Newcastle United–Aston Villa 4–0 (C. Wilson 45+6., 56. – az elsőt 11-esből, Joelinton 59., Almirón 67.)

Fulham–Everton 0–0
20.45: Liverpool–Leeds United (Tv: Spíler1)