PL: Potter Chelsea-je négyet kapott a Brightontól; fordított a Spurs

2022.10.29. 18:10
Nagyszerűen játszott ma a Brighton (Fotó: Getty Images)
Folytatódott a szuper szombat az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, összesen öt mérkőzést rendeztek 15 órás kezdéssel a Premier League-ben. Négy gólt kapva kikapott a Chelsea, négy gólt vágva nyert a Newcastle United, míg a Tottenham Hotspur kétgólos hátrányból fordított.

BRIGHTON–CHELSEA

Parádésan indult a Brighton számára a mérkőzés, hasonlóan, mint a Liverpool elleni. A „sirályok” már a 3. percben megszerezhették volna a vezetést, de Leandro Trossard emelésénél Thiago Silva fejjel még menteni tudott. A sarokrúgás után aztán ismét a rutinos brazil védő mentése kellett a gólvonalon ahhoz, hogy ne kerüljön hátrányba a Chelsea.

Újabb egy perc telt el, és ezúttal már betalált a Brighton, Trossard volt eredményes (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A 14. percben egy szöglet után megduplázta előnyét Graham Potter korábbi csapata. Ruben Loftus-Cheek térdéről vágódott védhetetlenül a labda a kapuba (2–0). (VIDEÓ ITT!)

A 17. percben közel került a szépítéshez a Chelsea, de Conor Gallagher és Christian Pulisic lövéséből sem született gól.

A 20. percben ismét Gallagher veszélyeztetett, de ekkor sem született meg a londoni „kékek” első találata. Elképesztően pörgős első félidőt produkált a két csapat, bő fél óra elteltével a Brighton oldaláról egy kapufát is feljegyezhettünk.

A 42. percben aztán megszületett a Brighton harmadik gólja, ami egyben a Chelsea második öngólja is volt. Ezúttal Trevoh Chalobah nyúlt szerencsétlenül a labdába (3–0). (VIDEÓ ITT!)

A szünetben Kepa Arrizabalaga helyére Édouard Mendy állt be, a spanyol kapus talpa fájt.

A második játékrész is nagyszerűen kezdődött, hiszen a 48. percben Kai Havertz találatával szépített a Chelsea (3–1). (VIDEÓ ITT!)

Sok helyzetet, lüktető játékot hozott a második félidő is, de újabb gólt csak a hosszabbításban jegyezhettünk fel, Pascal Gross állította be a 4–1-es végeredményt. (VIDEÓ ITT!)

Graham Potter számára a visszatérés Brightonba nem úgy sikerült, ahogyan azt eltervezte…

Micsoda végjáték! (Fotó: Getty Images)

AFC BOURNEMOUTH–TOTTENHAM

A Spurs három tétmérkőzés óta nyeretlen, a bajnokságban ráadásul az elmúlt két találkozóját egyaránt elbukta, így nagyon fontos volt, hogy begyűjtse mindhárom pontot az AFC Bournemouth ellen. A hazaiak azonban nem adták könnyen magukat, sőt, a 22. percben Kieffer Moore góljával előnybe kerültek (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A szünet után aztán Moore ismét eredményes volt, ezúttal fejjel vette be a kaput (2–0). (VIDEÓ ITT!)

Néhány perc múlva jött a szépítés, Ryan Sessegnon is a kapufa segítségével szerzett gólt (2–1). (VIDEÓ ITT!)

A 73. percben Szon Hung Min szöglete után Ben Davies kihasználta a kapus hibáját, így a Spurs felállt kétgólos hátrányból (2–2). (VIDEÓ ITT!)

De nemcsak hogy felállt, fordított is Antonio Conte együttese! A 92. percben szintén egy sarokrúgás után Rodrigo Bentancur nyerte meg a mérkőzést a Tottenhamnek (2–3). (VIDEÓ ITT!)

Meccsről meccsre egyre jobb ez a Newcastle (Fotó: Getty Images)

NEWCASTLE–ASTON VILLA

Tovább tart a „szarkák” nagy menetelése. Eddie Howe együttese az elmúlt öt mérkőzéséből négyet is megnyert, s ezúttal az előző fordulóban parádézó Villa ellen is hengerelt. Az első játékrész hosszabbításában Callum Wilson volt büntetőből eredményes (1–0) (VIDEÓ ITT!), az angol csatár aztán a szünet után is betalált (2–0). (VIDEÓ ITT!)

Az 59. percben Joelinton is mattolta a Villát (3–0) (VIDEÓ ITT!), majd Miguel Almirón is szerzett egy gyönyörű gólt átlövésből (4–0). (VIDEÓ ITT!)

Egy újabb varázslatos napon van túl a Newcastle!

Diego Costa eltiltásra számíthat (Fotó: Getty Images)

BRENTFORD–WOLVES

Mindkét együttes az előző fordulóban elszenvedett 4–0-s vereségét próbálta javítani.

Az első félidőben egyik csapat sem találta el a kaput. Az 50. percben Ben Mee gyönyörű góllal szerezte meg a vezetést a Brentfordnak. Mee egy szögletvariációt követően félfordulatból volt eredményes (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Két perccel később jött az egyenlítés, Nelson Semedo passzából Rúben Neves lőtt a kapu jobb oldalába (1–1). (VIDEÓ ITT!)

A mérkőzés hosszabbításában Diego Costa megfejelte a hazaiak gólszerzőjét, a játékvezető a VAR segítségével kiállította a spanyol csatárt. (VIDEÓ ITT!)

Újabb gól már nem született, így mindkét csapat zsinórban három mérkőzés óta nem tud nyerni, a Wolves ezzel a ponttal a 18. helyre lépett elő, a két mérkőzéssel kevesebbet játszó Leeds Unitedet megelőzve.

A Palace legyőzte a Sotont (Fotó: Getty Images)

CRYSTAL PALACE–SOUTHAMPTON

A hazaiak szerezték a mérkőzés egyetlen találatát a 38. percben. Tyrick Mitchell rázta le magáról a védőjét és tette be a labdát középre, ahol Odsonne Édouard érkezett, és kapásból vette be a kaput (1–0). (VIDEÓ ITT!)

A második félidőben a Marc Guehi kezét érte a labda a tizenhatoson belül, azonban a bíró nem ítélt tizenegyest a vendégek számára.

Győzelmével a Crystal Palace három helyet előrelépve a 10. helyen áll, míg a Southampton maradt a 16. pozícióban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 2–3 (Moore 22., 49., ill. Sessegnon 57., Davies 73., Bentancur 90+2.)
Brentford–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Mee 50., ill. Rúben Neves 52.)
Kiállítva: Diego Costa (Wolverhampton, 90+8.)
Brighton–Chelsea 4–1 (Trossard 5., Loftus-Cheek 14. – öngól, Chalobah 42. – öngól, Gross 90+2. ill. Havertz 48.)
Crystal Palace–Southampton 1–0 (Édouard 39.)
Newcastle United–Aston Villa 4–0 (C. Wilson 45+6., 56. – az elsőt 11-esből, Joelinton 59., Almirón 67.)