PL: őrült meccsen nyert a Spurs, Milner jubilált a Poolban

L. M.L. M.
2022.11.12. 18:18
Bentancur (középen) két percen belül duplázott, ennek köszönhetően nyert a Spurs (Fotó: Getty Images)
A Tottenham 4–3-ra legyőzte a Leeds Unitedet az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának szombati játéknapján. A Liverpool megverte a Southamptont, míg a Leicester City idegenben bizonyult jobbnak a West Hamnél.

AFC BOURNEMOUTH–EVERTON 3–0

A 23. percben a hazai csapat szerezte meg a vezetést Marcus Tavernier révén, aki védőjét megelőzve ért oda arra a labdára, amelyet Dominic Solanke tekerése után ütött ki Jordan Pickford. VIDEÓ ITT!

Tavernier az első félidőben még egy gólpasszt is kiosztott, a 24. percben Kieffer Moore-nak fejelte fel a labdát a tizenhatoson belül, utóbbi a védőjénél magasabbra ugrott, és a kapuba bólintott, szinte a gólvonalról. VIDEÓ ITT!

Tovább növelte előnyét a 70. percben a Bournemouth, Jaidon Anthony Lewis Cook szabadrúgása után fejjel talált a kapuba. VIDEÓ ITT!

LIVERPOOL–SOUTHAMPTON 3–1

Gyors gólváltással indult a Liverpool és a Southampton összecsapása, előbb a vb-ről lemaradó Roberto Firmino volt eredményes (VIDEÓ ITT!), majd Che Adams érkezett remek ütemben James Ward-Prowse szabadrúgására, és egyenlített (VIDEÓ ITT!).

Nem sokáig tétlenkedtek a „vörösök”, a 21. percben Darwin Núnez mozdult be a védők mögé remek ütemben, és közelről Gavin Bazunu kapujába belsőzött ballal. VIDEÓ ITT!

Az uruguayi húsz perccel később ismét betalált, Andy Robertson bal oldalról jövő beadására érkezett, mattolva a kapust. VIDEÓ ITT!

A 68. percben James Milner váltotta Harvey Elliottot, a 36 éves középpályásnak ez volt a 600. mérkőzése a Premier League-ben. Milner ezzel a negyedik játékos lett a liga történetében, aki legalább ennyiszer lépett pályára.

NOTTINGHAM FOREST–CRYSTAL PALACE 1–0

Az első félidő hajrájában hatalmas esély adódott a vendégek előtt, hogy megszerezzék a vezetést, de Wilfried Zaha nem találta el a kaput tizenegyesből.

A második játékrészben már a hazaiak kerültek előnybe, Morgan Gibbs-White első gólját szerezte a Nottinghamben, ami egyben győztes találatnak bizonyult. VIDEÓ ITT!

TOTTENHAM HOTSPUR–LEEDS UNITED 4–3

A vendég Leeds szerzett vezetést a Tottenham Hotspur Stadionban. Brenden Aaronson ugratta Crysencio Summerville-t, aki remek átvétel után védője mellett lőtt a rövidbe. VIDEÓ ITT!

Negyedórával később egyenlítettek a londoniak, a szöglet után Illan Meslier még ki tudta ütni a labdát, amely pont Harry Kane elé került, aki egy csel után higgadtan lőtt a hálóba. VIDEÓ ITT!

Az első félidő hajrájában ismét magukhoz ragadták az előnyt a vendégek, Rodrigo a visszafejelt labdát kapásból lőtte el Eric Dier mellett. VIDEÓ ITT!

Jobban kezdte a második játékrészt a Tottenham, beadást követően a kipattanó labdát Ben Davies küldte kapura a tizenhatos előteréből, a labda a kapuson, egy védőn és a gólvonalon is túljutott. VIDEÓ ITT!

A Leeds harmadszor is előnybe került, Marc Roca ugratta ki Rodrigót, aki a bal oldalon, a védője szorításában lőtte ki a hosszú sarkot. VIDEÓ ITT!

A Tottenham azonban innen is fel tudott állni: Rodrigo Bentancur volt a hős, aki a hajrában két percen belül duplázott, és megnyerte a mérkőzést csapatának. Az uruguayi első és második gólja itt!

WEST HAM UNITED–LEICESTER CITY 0–2

Már a nyolcadik percben előnybe került a Leicester, James Maddison váltotta gólra Patson Daka talán lövésnek induló passzát. VIDEÓ ITT!

Az angol középpályást a 25. percben sérülés miatt le kellett cserélni, így lehet, hogy a világbajnokságra sem utazhat el. A 42. percben büntetőt végezhetett el a vendégcsapat, Youri Tielemans azonban nem tudta értékesíteni, Lukasz Fabianski hárított.

A hajrában bebiztosították győzelmüket a vendégek, Ayoze Pérez tanári labdával ugratta ki Harvey Barnest, aki a kapuját elhagyó lengyel kapus mellett szerezte meg a Leicester második gólját. VIDEÓ ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Everton 3–0 (Tavernier 18., Moore 25., Anthony 69.)
Liverpool–Southampton 3–1 (Firmino 6., D. Núnez 21., 42., ill. C. Adams 9.)
Nottingham Forest–Crystal Palace 1–0 (Gibbs-White 54.)
Tottenham Hotspur–Leeds United 4–3 (Kane 25., B. Davies 51., Bentancur 81., 83., ill. Summerville 10., Rodrigo 43., 76.)
Kiállítva: T. Adams (87., Leeds)
West Ham United–Leicester City 0–2