PL: Ödegaard duplája döntött, a Wolvest is legyőzte az Arsenal

M. B.M. B.
2022.11.12. 22:50
Martin Ödegaard két góllal vezette győzelemre az „ágyúsokat" (Fotó: AFP)
Martin Ödegaard duplájával nyert az Arsenal a Wolverhampton otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának szombati játéknapján. A megszerzett három ponttal Mikel Arteta fiai ötpontos előnyre tettek szert a tabella élén.

Már a 6. percben megrezdült a hazai háló, de Gabriel Jesus találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Néhány perccel később Saka megpattanó beadását José Sá kipiszkálta a léc alól. A kontrázásra berendezkedő „farkasok” a 20. percben veszélyeztettek először, Guedes lövése centikkel kerülte el a bal felső sarkot. Negyedórával később Jesus billentette ki a védőjét, majd célba vette a bal felsőt, de a labda a keresztlécről a kapu fölé pattant. Az első félidő hajrájában Saliba adott ajándék labdát Guedesnek, a portugál csatár lövését Gabriel bevetődve mentette szögletre.

A második félidő tizedik percében megszerezték a vezetést az „ágyúsok”: Fábio Vieira centerezését Ödegaard váltotta gólra, de a gólpasszt megelőző tűpontos átadást jegyző Jesus is kulcsszerepet játszott a találatban.

Néhány perccel később Martinelli duplázhatta volna meg csapata előnyét, de José Sá hatalmasat védett. Húsz perccel az első gól után Ödegaard ismét megvillant, ezúttal egy kipattanót értékesített, ezzel eldöntötte a mérkőzést az Arsenal. A norvég középpályás 13 meccsen hat gólt számlál a mostani bajnokságban.

A hajrában a hazaiak percei következtek, a csereként beálló Podence először a kapu mellé ollózott, majd megtornáztatta Ramsdale-t. A maradék néhány percben több helyzet nem alakult ki, az Arsenal elvitte a három pontot Wolverhamptonból, és a Manchester City vereségét kihasználva ötpontosra növelte előnyét a tabella élén. 0–2

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Wolverhampton Wanderers–Arsenal 0–2
(Ödegaard 55., 75.)

KORÁBBAN
Manchester City–Brentford 1–2(Foden 45+1., ill. Toney 16., 90+8.)
AFC Bournemouth–Everton 3–0
(Tavernier 18., Moore 25., Anthony 69.)
Liverpool–Southampton 3–1 (Firmino 6., D. Núnez 21., 42., ill. C. Adams 9.)
Nottingham Forest–Crystal Palace 1–0 (Gibbs-White 54.)
Tottenham Hotspur–Leeds United 4–3 (Kane 25., B. Davies 51., Bentancur 81., 83., ill. Summerville 10., Rodrigo 43., 76.)
Kiállítva: T. Adams (87., Leeds)
West Ham United–Leicester City 0–2