Micsoda fordítás! Emberhátrányban is győztek Szoboszlaiék Newcastle-ban

2023.08.27. 17:25
Micsoda fordítás! (Fotó: AFP)
Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság, a Premier League 3. fordulójának rangadóját a St. James' Parkban rendezték meg, ahol a Liverpool 2–1-re nyert. Nem akármilyen előzmények után.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Newcastle United–Liverpool 1–2 (1–0)
Newcastle
, St James' Park, 52 214 néző. Vezette: Brooks
Newcastle:
Pope – Trippier, Schär, Botman (Targett, 87.), Burn – Tonali (Longstaff, 72.), Bruno Guimaraes, Joelinton (Elliot Anderson, 82.) – Almirón, Isak (C. Wilson, 72.), Gordon (Barnes, 72.). Menedzser: Eddie Howe
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip (Darwin Núnez, 77.), Robertson – Szoboszlai, Mac Allister (Quansah, 77.),Endo (Elliott, 58.) – Szalah, Gakpo (Diogo Jota, 58.), Luis Díaz (Joe Gomez, 33.). Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Gordon (25.), ill. Darwin Núnez (81., 90+3.)
Kiállítva:
Van Dijk (28.)

Nem történt meglepetés, Szoboszlai Dominik ott volt a Liverpool Newcastle elleni kezdőcsapatában. A magyar válogatott csapatkapitánya az idény első két bajnokiját végigjátszotta (Chelsea 1–1, Bournemouth 3–1), így várható volt, hogy Jürgen Klopp menedzser vasárnap délután is a kezdőcsapatba nevezi. Külön érdekessége volt a Newcastle–Liverpool találkozónak, hogy a nyáron sokáig úgy tűnt, a „szarkák” szerzik meg Szoboszlai Dominik játékjogát, ám végül a „vörösök” igazolták le 70 millió euróért az RB Leipzigtől.

A meccs elején nem Szoboszlai, hanem Trent Alexander-Arnold került reflektorfénybe, az angol hátvéd az 5. percben labdaeldobásért sárga lapot kapott, majd nem egészen két perc múlva Anthony Gordon ellen szabálytalankodott, amiért a hazaiak újabb sárgát reklamáltak. A kiállítás elmaradt, ám Jürgen Klopp a történtek után elküldte melegíteni Joe Gomezt... Szűk fél óra elteltével aztán csak megfogyatkozott a Liverpool, miután Virgil van Dijk gólhelyzetben szabálytalankodott Alexander Isakkal, amiért pirosat kapott. Ekkor már gól- és emberhátrányban voltak a „vörösök", ugyanis Alexander-Arnold hatalmas hibája után néhány perccel korábban Anthony Gordon vezetést szerzett a Newcastle-nek. A vendégeket Alisson tartotta meccsben, hatalmasat védett Miguel Almirón lövése után. Szoboszlai Dominik a félidő végén közel 35 méterről vette célba a hazai kaput, a labda fölé szállt, majd a játékrész egygólos hazai vezetéssel ért véget. Alexander-Arnold hiába játszott szörnyen, Klopp nem cserélte le a szünetben.

A fordulás után Almirón megduplázhatta volna csapata előnyét, ám ígéretes helyzetben fölé lőtt. Nem sokkal később Mohamed Szalah került helyzetbe, ekkor a Newcastle védője, Sven Botman nagyot mentett. A Liverpool megpróbált magasabb sebességi fokozatba kapcsolni, de emberhátrányban nem volt könnyű dolga, sőt, Almirón lövése után a jobb oldali kapufáról pattant ki a labda. A meccs képe alapján a hazaiak jártak közelebb az újabb gólhoz, Botman hatalmas hibája után azonban a csereként beálló Darwin Núnez kiegyenlített. Az uruguayi támadó később sem lassított, Szalah mesteri kiugratása után megszerezte csapata győztes gólját. 1–2

Szoboszlai Dominik harmadik liverpooli bajnokiján is végig a pályán volt, csapata pedig hiába játszott több mint egy órát emberhátrányban, el tudta vinni mindhárom pontot a Newcastle otthonából.

KORÁBBAN
Arsenal–Fulham 2–2
(Saka 70. – 11-esből, Nketiah 72., ill. Andreas Pereira 1., Joao Palhinha 87.)
Kiállítva: C. Bassey (Fulham, 87.)
Brentford–Crystal Palace 1–1 (Schade 18., ill. J. Andersen 76.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Kalajdzic 87.)
Manchester United–Nottingham Forest 3–2 (Eriksen 17., Casemiro 52., Bruno Fernandes 76. – 11-esből, ill. Awoniyi 2., Boly 4.)
Burnley–Aston Villa 1–3 (Foster 47., ill. Cash 8., 20., Diaby 61.)
Sheffield United–Manchester City 1–2 (Bogle 85., ill. Haaland 63., Rodri 88.)
Chelsea–Luton 3–0(Streling 17., 68., N. Jackson 75.)

20. Everton 3 3 0–6 –6 0

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc Még egy távoli szabadrúgás a hazaiaknak, Pope is előremegy. És 11-ről a jobb felső mellé fejeli a labdát. ENNYI VOLT AKKOR.

90+3. PERC KI HITTE VOLNA??? DARWIN NÚNEZ ISMÉT BETALÁL, VEZET A LIVERPOOL! Szalah indítja őt laposan Elliot labdaszerzése után, Núnez jobbal a jobb alsóba lő tízről, picit jobbról. 1–2!

90+3. perc Trippier jobb oldali, lapos beadását Longstaff hatról kapura sarkazza, de véd Alisson.

Öt perc a ráadás.

88. perc Matt Targett váltja a lesérült Botmant.

85. perc Darwin Núnez kap sárga lapot reklamálásért és labdaelrúgásért.

84. perc Núnez passzát kapura teszi a 16-os elől Szoboszlai, blokkolják.

82. perc Joelinton kapott egyet Elliottól. Elliot Anderson váltja.

81. PERC DARWIN NÚNEZ EGYENLÍT, Jota passzát átviszi Botmanon, majd jobbal kissé jobbról, 14-ről a jobb alsó sarokba rúgja. 1–1!

77. perc Darwin Núnez és az újonc Jarell Quansah be, Mac Allister és Matip le.

76. perc KAPUFA! Almirón csak belejön, ballal 16-ról a jobb oldali kapufa tövére tekeri a labdát. Alisson hiába repült.

Klopp többször nyert Eddie Howe csapatai ellen, mint bármelyik más kollégája ellen (11), ma nyerhetne ellene sorozatban 11. alkalommal a ligában! Ez PL-rekord lenne, Alex Ferguson Gordon Strachan ellen és Pep Guardiola szintén Howe ellen is 10-szer diadalmaskodott.

74. perc Trippierrel ütközik Jotával az ötös előtt, nincs 11-es.

72. perc Callum Wilson Isakot, Harvey Barnes Gordont váltja. Cserék posztokra. Sean Longstaff be, Tonalinak nem ment ma. Isaknak sem.

Érdekes, az első pirosa volt a PL-ben

68. perc Szoboszlai szöglete veszélyes, de ment középen Isak fejjel.

67. perc Közben helyzetben Szalah, az ötös bal sarka elől ballal kapura lő, 7-ről, de blokkolja a lövést a bevetődő Botman.

Asprilla a lelátón, de még nincs tömegverekedés, már ő sem a régi. Hová lett Faustino Asprilla?

64. perc Gordon két csel után jobbal 18-ról, középről a jobb alsó mellé lő.

60. perc Szoboszlai indítja a balon Jotát, a beadásba belelép a fáradhatatlan Joelinton.

(AFP)
(AFP)

58. perc Endo és Gakpo le, Diogo Jota és Harvey Elliot be.

56. perc Gordon passza elpattan Tonalitól.

A Newcastle 34 hazai Premier League-mérkőzéséből 20-at megnyert Eddie Howe irányításával, 4 iksz mellett, csak a nagy Kevin Keegan nyert 20 hazai élvonalbeli bajnokit kevesebb fellépésből a "szarkák" főnökeként (30). Howe kinevezése előtt az NU 62 hazai meccsén nyert 20-szor!

54. perc Guimaraes passzát Gordon a 16-os bal sarka és Arnold elől jobbal Alisson ölébe tekeri.

50. perc FÖLÉ! Joelinton estében pontosan ad középre balról, az ötös túlsarka elől Almirón ballal a léc fölé lő.

47. perc Gordon ellép Arnold mellett, a beadás Alissoné, elesik közben Isak... tovább. Joelinton bordán rúgja Gakpót, ápolás.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Két meccs, két piros, annyi, mint az előző 139 bajnokin..

Rekordmennyiségű piros lap

That's now 9 red cards in the opening 29 PL matches this season.

Small sample size, but we're seeing a red card every 3.2 games, the most frequent rate in PL history. pic.twitter.com/VszqbETsLm

Weltfussball

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc
Robertson ballal jobbról a kapu elé emel egy szabadrúgást, Joelinton bevetődve tisztáz. Arnold beadását elvéti középen Szalah.

Négy perc a ráadás.

45. perc Szoboszlai jobbal 32-ről a léc fölé lő egy szabadrúgást.

PL... (Fotó: AFP)

38. perc Joelinton beadását Almirón ballal 17-ről, középről jócskán a bal felső mellé rúgja.

A Liverpool jelenleg a leghosszabb veretlenségi sorozatát éli a Premier League-ben, 13 meccs óta tart ez, az áprilisi, Manchester City elleni 4–1-es vereség óta. Közben kilenc pontot szereztek hátrányból felállva, többet, mint bármelyik másik csapat április óta.

36. perc Trippier kornerét Arnold rossz helyre rúgja, Almirón ballal kapura lő 13-ról, de a balra vetődő Alisson a felső sarok elől a lécre üti a labdát, majd elpaskolja azt a gólvonal elől.

35. perc Robertson beadása kapuscsemege. Szoboszlainak esélye sem volt.

33. perc Joe Gomez be, Díaz le. A szélső nem örül.

31. perc Schär jobbal 18-ról a sorfalba lő, Tonali a jobb alsó mellé küldi a lecsorgót. Trippier beadását középre fejeli Birns, kivetődik Alisson.

A VAR szerint is piros a piros, de nincs 11-es. A holland csúnya átkokat szór Brooksra, de akkor is le kell mennie a pályáról. Ez karrierje 6 piros lapja.

28. PERC PIROS LAP!!! VIRGIL VAN DIJK ellöki a 16-os előtt Isakot Gordon pazar, lapos indítása után.

25. PERC VEZETNEK A HAZAIAK! Arnold elmér egy kósza Szalah-passzt, ANTHONY GORDON jobbal 15-ről, picit balról a kapu közepébe lő, Alisson lába között. 1–0!

24. perc Rekontra, Robertsont szereli Tonali.

A Newcastle legutóbbi 13 meccsét nyeretlen a Liverpool ellen a PL-ben, négy iksszel. 2015 óta tart ez a sorozat!

23. perc Szalah kissé jobbról, 21-ről ballal feladja a labdát a kapusnak. Kontra, Almirón jobb oldali beadása Endóé.

17. perc Ziccer, Díaz betör Szoboszlai emelésével az ötös bal sarkára, három védő közül jobbal lő, a félmagasan szálló labdát eléri a jobb, azaz a röbid sarok előtt Pope!

16. perc Gordon lő 20-ról kapura, Alisson véd a bal sarok előtt.

16. perc Helyzet, Isak passzát Joelinton a 16-os bal sarkáról jobbal Alisson öléhez rúgja.

14. perc A felívelés rossz, majd Almirón jobb oldali beadása, és Guimaraes Trippier felé meglőtt keresztpassza is.

12. perc Guimaraest lerántja a 16-os előtt Max Allister.

Ez igen, Klopp elküldi melegíteni Gomezt.

8. perc
Gordon villan meg ismét, szereli őt Arnold a 16-oson belül.

7. perc Arnold megússza a kiállítást, ellökte a bal szélen meginduló Gordont. Nagy reklamálások, de nincs újabb sárga lap.

6. perc Trent Alexander-Arnold kap sárga lapot, eldobta a labdát, miután kilökte őt a pályáról Burn.

1. perc Szoboszlai jobb oldali beadását blokkolja Botman.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta vörösben.

Szoboszlai Dominik a pálya közepén a kétszeres brazil válogatott Joelintonnal csaphat össze a legtöbbször. ERRŐL BŐVEBB ELEMZÉS ITT!

Egy kis örökmérleg: 183 mérkőzés, 49 NU-s és 90 poolos sikerrel, 217, ill. 322 rúgott góllal.