PL: kétgólos hátrányból fordítva nyert az MU, első pontjait hullajtotta az Arsenal

M. B.M. B.
2023.08.26. 18:15
Casemiro révén egyenlített a Manchester United (Fotó: Getty Images)
Ötgólos meccsen verte meg a Nottingham Forestet a Manchester United az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójának szombati játéknapján. A 16 órakor kezdődő többi meccsen az Arsenal–Fulham és a Brentford–Crystal Palace összecsapás döntetlennel zárult, míg a Wolverhampton Wanderers az Everton vendégeként aratott sikert.

ARSENAL–FULHAM

Már az 1. percben hátrányba került az Arsenal, Saka gondatlanul hátrapasszolt labdájára Andreas Pereira csapott le, s a kint álló Ramsdale mellett a kapuba emelt. A kapott gól hatására nagy nyomást gyakorolt ellenfelére az Arsenal, de Leno remek formában védett.

A Fulham védelme a 70. percig bírta a nyomást, amikor két perc alatt kétszer is megrezdült Leno hálója: előbb Saka értékesítette a Fábio Viera akasztásáért megítélt büntetőt, majd Nketiah is betalált a tizenegyest kiharcoló portugál passzából. A vendégek esélyei Bassey második sárga lapjával végleg elszállni látszottak, de mégis egyenlíteni tudtak: a szöglet után nem tudott felszabadítani a hazai védelem, JoaoPalhinha lövése után utat talált a kapuba a labda. A kilencperces ráadásban kétségbeesetten támadott az Arsenal, de újabb gól nem született – döntetlennel zárult a városi rangadó.

MANCHESTER UNITED–NOTTINGHAM FOREST

Három perc és 47 másodperc kellett ahhoz, hogy kétgólos előnyre tegyen szert a Forest az Old Trafford stadionban – negatív csúcsot döntött ezzel az MU. Előbb TaiwoAwoniyi váltott gólra egy kontrát, majd WillyBoly fejelte a kapuba a szabadrúgásból beívelt labdát.

Az első negyedóra letelte után megszületett a hazaiak szépítő találata: Christian Eriksen közelről pöckölte a labdát a kapuba. A szünet előtt az egyenlítés is összejöhetett volna, de Casemiro ideális helyzetből a kapu mellé bólintott.

A fordulás után már nem hibázott a brazil „tank”, Bruno Fernandes fejesét sodorta a kapuba. A 67. percben Worrall piros lapja után megfogyatkoztak a vendégek, majd kilenc perccel később góllá érett a létszámbeli fölény: Rashford kiharcolta a tizenegyest, Bruno Fernandes belőtte. A mérkőzés 11 perces hosszabbításba torkollott, de a minden mindegy alapon támadó Forest nem szerzett újabb gólt – drámai meccsen győzött az MU.

BRENTFORD–CRYSTAL PALACE

Kiegyenlítetten csordogált a találkozó egészen a 18. percig, amikor Kevin Schade egy mutatós szóló után nagy erővel kilőtte a bal felső sarkot (VIDEÓ ITT).

A második félidő derekán Joachim Andersen góljávalegyenlített Roy Hodgson csapata, a dán labdarúgó kapus alatt átkotort labdáját csak a gólvonal mögül tudták kivágni a védők (VIDEÓ ITT). A hajrában több gól nem született, továbbra is veretlen a Brentford.

EVERTON–WOLVES

Vérbeli centergól döntötte el az Everton és a Wolves ütközetét: Pedro Neto beadását a kétméteres osztrák óriás, Sasa Kalajdzic csúsztatta a kapuba (VIDEÓ ITT). A meccs embere a vendégek kapusa, José Sá volt, aki hét védést mutatott be, így hiába célzott pontosabban az Everton (7:1 volt a kaput eltaláló lövések aránya), pont nélkül maradt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Arsenal–Fulham 2–2 (Saka 70. – 11-esből, Nketiah 72., ill. Andreas Pereira 1., Joao Palhinha 87.)
Kiállítva: C. Bassey (Fulham, 87.)
Brentford–Crystal Palace 1–1 (Schade 18., ill. J. Andersen 76.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Kalajdzic 87.)
Manchester United–Nottingham Forest 3–2 (Eriksen 17., Casemiro 52., Bruno Fernandes 76. – 11-esből, ill. Awoniyi 2., Boly 4.)

1. Tottenham 3 2 1 6–2 +4 7
2. Arsenal 3 2 1 5–3 +2 7
3. Brighton & Hove Albion 2 2 8–2 +6 6
4. Manchester City 2 2 4–0 +4 6
5. Manchester United 3 2 1 4–4 0 6
6. Brentford 3 1 2 6–3 +3 5
7. West Ham United 2 1 1 4–2+2 4
Liverpool 2 1 1 4–2 +2 4