C. Ronaldo triplával írt történelmet, az MU legyőzte a Tottenhamet

2022.03.12. 18:20
A történelmet író Cristiano Ronaldo lett a mérkőzés hőse (Fotó: Manchester United/Twitter)
A Manchester United a három gólt szerző Cristiano Ronaldo vezérletével 3–2-re legyőzte a Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának szombati játéknapján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
MANCHESTER UNITED–TOTTENHAM 3–2 (2–1)
Manchester,
Old Trafford, 73 458 néző. Vezette: Jonathan Moss
MAN. UNITED: De Gea – Dalot, Varane, Maguire, Alex Telles – Fred, Matics (Cavani, 80.) – Rashford (Elanga, 68.), Pogba, Sancho – C. Ronaldo (Lindelöf, 83.). Menedzser: Ralf Rangnick
TOTTENHAM: Lloris – C. Romero, E. Dier, B. Davies (Bergwijn, 87.) – Doherty, Bentancur (Winks, 88.), Höjbjerg, Reguilón – Kulusevski (Lucas Moura, 78.), Szon Hung Min – Kane. Menedzser: Antonio Conte
Gólszerző: C. Ronaldo (12., 38., 81.), ill. Kane (35. – 11-esből), Maguire (72. – öngól)

A BL-indulásért zajló küzdelem szempontjából fontos összecsapásra kerül sor az Old Traffordon. A házigazda Manchester United ehhez méltó módon kezdett a Tottenham ellen, és már a 12. percben előnybe került: Fred perdítése után Cristiano Ronaldo jó 20 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba (1–0). A portugál futballista a 805. gólját jegyezte profi pályafutása során, ezzel beérte az örökrangsor élén álló cseh Josef Bicant.

Az MU szurkolói korábban Eric Dier kezezése miatt reklamálhattak tizenegyest, ekkor még nem, 25 perccel később a túloldalon viszont belefújt a sípjába Jonathan Moss játékvezető: Dejan Kulusevski beadása eltalálta Alex Telles kezét, a megítélt tizenegyest Harry Kane magabiztosan a jobb sarokba lőtte (1–1). Az angol támadó a 94. találatát könyvelhette el a Premier League idegenbeli mérkőzéseit figyelembe véve, ezzel beállította Wayne Rooney rekordját a vonatkozó rangsorban.

Nem sokáig örülhettek a vendégek, három perccel később már ismét a manchesterieknél volt az előny: Nemanja Matics kiváló kiugratása után – Sergio Reguilón beragadt, így nem volt les – Jadon Sancho centerezett balról, s az érkező Cristiano Ronaldonéhány méterről nem hibázta el a ziccert (2–1).

A 37 éves klasszis ezzel a góllal megelőzte Bicant, így már ő minden idők legeredményesebb labdarúgója!

A fordulás után kevesebb helyzetet láthattunk, a Spurs azonban így is egyenlített másodszor, bár ehhez kellett némi szerencse is: Reguilón beadásába Harry Maguire ért bele szerencsétlenül, a menteni igyekvő angol védő becsúszva a saját kapujába lőtt (2–2).

A slusszpoén csak ezután következett, s valahogy sorsszerű volt, hogy a történelmet író Cristiano Ronaldo döntötte el a három pont sorsát: az ötszörös aranylabdás Alex Telles szöglete után fejelt mintaszerűen a bal felsőbe, így az utolsó labdaérintésével – a gól után lecserélték – megszerezte a győztes gólt (3–2).

A Manchester Unitednek ez volt a 400. hazai sikere a Premier League-ben – első csapatként elérve ezt a számot –, s ezzel továbbra is versenyben van a BL-indulást jelentő 4. helyért zajló versenyfutásban.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA PROGRAMJA
Szombat

Brighton–Liverpool 0–2 (Luis Díaz 19., Szalah 61. – 11-esből)
Brentford–Burnley 2–0 (Toney 85., 90+3.)

Vasárnap
15.00: Chelsea–Newcastle United
15.00: Everton–Wolverhampton Wanderers
15.00: Leeds United–Norwich City (Tv: Spíler1)
15.00: Southampton–Watford
15.00: West Ham United–Aston Villa
17.30: Arsenal–Leicester City (Tv: Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. PERC: Cavani bepassza után Reguilón mentett óriásit Sancho elől.

Négy perc a ráadás.

88. PERC: Conte az utolsó percekre cserél kettőt, Winks és Bergwijn a pályán.

85. PERC: Pogba lépett rá Kane bokájára, sárga lap.

83. PERC: A portugálnak ez volt az utolsó labdaérintése a meccsen, Lindelöf jött be.

81. PERC: GÓÓÓL, CR ISMÉT! Alex Telles szöglete után Ronaldo nyolc méterről nagyszerűen a bal felsőbe fejelt (3–2)

78. PERC: Egy-egy csere, Kulusevskit Lucas Moura, Maticsot Cavani váltja.

77. PERC: Jó ütemben érkezett és lőtt Ronaldo, Lloristól most kellett a bravúr. Jó reflexmozdulattal reagált a francia kapus.

72. PERC: GÓÓÓL, MÁSODSZOR IS EGYENLÍT A TOTTENHAM! Reguilón centerezése után Maguire becsúszva a saját kapujába sodorta a labdát (2–2).

68. PERC: Először Rangnick változtat, Rashfordot Elanga váltja.

66. PERC: Sancho kiugratása után Ronaldo lőtt éles szögből, de nem tudta meglepni Llorist, aki vetődve a társhoz ütötte a labdát.

61. PERC: Az MU térfelén szerzett labdát a Spurs, okos összjáték végén Kulusevski passza után Szon lőtt 10 méterről nem sokkal a bal alsó mellé.

55. PERC: Gyors és pontos passzokkal remek hazai kontra, Sancho beadásánál Reguilón sprintelt nagyot, így menteni tudott a teljesen üresen álldogáló Rashford elől.

52. PERC: Jól kezdte a második játékrészt a Spurs, igaz most Reguilón beadása a háló tetején landolt.

51. PERC: Rashford maradt lent a bokáját fájlalva, de folytatni tudja a mérkőzést.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. PERC: Sancho lövését Lloris megfogta.

Két perc a ráadás.

Cristiano Ronaldo immár 806 gólnál jár profi pályafutása során, ezzel megelőzte az örökranglistát eddig vezető Josef Bicant (805).

41. PERC: Kane lövésébe Fred vetődött bele, a jó blokk után a Spurs jöhet szöglettel.

Reguilón beragadt, így nem volt les.

38. PERC: GÓÓÓL, ISMÉT VEZET AZ MU! Matics egészen kiváló labdát adott Sanchónak, az angol szélső centerezése után Ronaldo lőtt közelről a kapuba (2–1).

35. PERC: GÓÓÓL! Kane jól helyezett és erős lövése a jobb sarokban landolt, De Gea hiába érezte az irány, nem volt esélye a hárításra (1–1).

35. PERC: Fred kapott sárga lapos figyelmeztetést.

34. PERC: TIZENEGYES! Kulusevski megverte egy az egyben Sanchót, a beadásába Telles belekapott kézzel, és ezt már befújta Moss.

30. PERC: Dier tette odébb Ronaldót, az angol bekket sárga lappal „jutalmazta” Moss.

26. PERC: Szong szöglete után Dier fejesét blokkolta a gólvonalon álló Dalot, majd Höjbjerg durrantott a lelátóra.

23. PERC: Telles balról érkező beadásánál Ronaldo megelőzte Daviest, de a fejese elsuhant a kapu mellett.

18. PERC: Betalál a Spurs, de les! Szon átadásánál Davies előrébb volt, így hiába belsőzött a rövid sarokba.

17. PERC: Az első kaput eltaláló Spurs-kísérlet, De Gea magabiztosan fogta Höjbjerg lapos lövését.

16. PERC: Pogba is villant egyet, jó lefordulás után csavart a jobb alsó felé, Lloris azonban látta, hogy mellé fog menni a labda, így visszahúzta a kezét.

12. PERC: GÓÓÓL, VEZET A MAN. UNITED! Fred finom ferdítése után Ronaldo gondolt egyet, és rásuhintotta jó 20 mérerről, a labda védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba (1–0).

A jelek szerint nem lesz tizenegyes, a játékmegszakítás után nincs VAR-ozás.

9. PERC: Sancho visszagurítása után Ronaldo lövése Dier kezéről pattant le, de Moss továbbot intett.

7. PERC: Remek észrevétel Rashfordtól, a védelem mögé bepasszolt labda Pogbát találta meg, a francia átadása után viszont Ronaldo beadása nem sikerült jól.

4. PERC: A Szon felé szálló indítás majdnem jó lett a dél-koreinak, azonban De Gea jól jött ki a kapujából.

Vörös-fehér szerelésben az MU, fehér-sötétkékben a Spurs.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Tottenham indította útjára a labdát.

A mérkőzés játékvezetője Jonathan Moss.

A hazaiaknál McTominay sérülés, Shaw és Bruno Fernandes betegség miatt hiányzik, míg a túloldalon Sessegnon, Skipp és Tanganga maródi.

A két csapat legutóbb októberben találkozott egymással, akkor az MU simán, három góllal nyert Londonban.

Szombat

Vasárnap
15.00: Everton–Wolverhampton
Hétfő

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Tottenham angol bajnoki rangadó online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!