Újabb kiütés, ezúttal az MU javára: CR-ék legyőzték a Tottenhamet

B. A.B. A.
2021.10.30. 18:20
Cristiano Ronaldo góljával szerezte meg a vezetést a Manchester United (Fotó: AFP)
A Manchester United 3–0-ra legyőzte a gyengén futballozó Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának szombati találkozóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
TOTTENHAM–MANCHESTER UNITED 0–3 (0–1)
London,
Tottenham Hotspur Stadion. Vezette: Stuart Attwell
TOTTENHAM: Lloris – Emerson Royal, C. Romero, E. Dier, B. Davies – Höjbjerg, Skipp (Ndombélé, 66.) – Lucas Moura (Bergwijn, 54.), Lo Celso (Alli, 73.), Szon Hung Min – Kane. Menedzser: Nuno Espírito Santo
MAN. UTD: De Gea – Lindelöf, Varane, Maguire – Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Shaw – Bruno Fernandes (N. Matics, 76.) – Cavani (Lingard, 82.), C. Ronaldo (Rashford, 71.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: C. Ronaldo (39.), Cavani (64.), Rashford (86.)

Több sebből vérző csapatok rangadójára (?) került sor a Tottenham Hotspur Stadionban: Nuno Espírito Santo és a Spurs a győzelmek után néhány vereséget is kénytelen volt elkönyvelni, míg a Manchester United és Ole Gunnar Solskjaer jelenlegi helyzetét a Liverpooltól elszenvedett ötgólos vereség foglalta keretbe.

A norvég szakember három belső védős felállással próbálta stabilizálni csapatát, és Raphaël Varane felépülése érezhetően jót tett az elmúlt hetekben igencsak gyengén muzsikáló védelemnek. A Tottenham erejéből csak távoli lövésekre és egy lesgólra futotta az első játékrészben, míg az MU az egyetlen nagyobb lehetőségét kihasználta: Bruno Fernandes ívelésénél Ben Davies elszámolta magát, nem úgy mint Cristiano Ronaldo, aki az ötös sarkáról kapásból kilőtte a jobb alsót (0–1). A portugál klasszis minden sorozatot figyelembe véve a 11. gólját jegyezte a londoniak ellen, akik így a kedvenc ellenfelének számítanak Angliában.

A szünet után Ronaldo megduplázta csapata előnyét, de lesről indult Scott McTominay indításánál, így Stuart Atwell jogosan érvénytelenítette a találatot.

Tíz perccel később már a játékvezető sem menthette meg a Tottenhamet, Bruno Fernandes labdaszerzése után Ronaldo ugratta ki Edinson Cavanit, aki okosan átemelte Hugo Llorist (0–2).

A kegyelemdöfést a csereként beállt Marcus Rashford adta meg, az MU április óta először hozott le meccset kapott gól nélkül, s talán Solskjaer is fellélegezhet egy kicsit (0–3).

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Leicester City–Arsenal 0–2 (Gabriel 5., Smith Rowe 16.)
Burnley–Brentford 3–1 (Wood 4., Lowton 32., Cornet 35., ill. Goddosz)
Liverpool–Brighton 2–2 (J. Henderson 4., Mané 24., ill. Mwepu 41., Trossard 65.)
Manchester City–Crystal Palace 0–2 (Zaha 6., Gallagher 88.)
Newcastle United–Chelsea 0–3 (R. James 65., 77., Jorginho 79. –11-esből)
Watford–Southampton 0–1 (Ché Adams 20.)

Vasárnap
15.00: Norwich City–Leeds United (Tv: Spíler1)
17.30: Aston Villa–West Ham United (Tv: Spíler1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. PERC: Romero elkésett, ez is sárga.

Három perc a ráadás.

86. PERC: GÓÓÓL, ELDŐLT! A másodikhoz hasonló találat, ezúttal Matics passza után Rashford lőtte ki a bal alsót (0–3).

A szögletarány 8:1 a Spurs javára – helyzet ezekből sem nagyon lett...

82. PERC: Lingard is kap néhány percet, Cavani sántikál le.

76. PERC: Solskjaer tartaná az eredményt, Bruno Fernandes le, Matics be.

Nuno Espírito Santo az első kilenc bajnokijából négyet elveszített a Spurs menedzsereként – ennél többet csak Christian Gross (5) könyvelhetett el vereségként az első tíz meccsén, őt érheti be a portugál szakember.

74. PERC: Fred szabálytalankodott Ndombélével szemben.

71. PERC: Ronaldónak ennyi volt, Rashford a pályán. A túloldalon Alli váltotta Lo Celsót.

64. PERC: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Bruno Fernandes labdaszerzése után Ronaldo ugratta ki Cavanit, aki Llorist átemelve kihasználta a ziccert (0–2).

Az MU az előző négy PL-meccséből hármat elbukott, ezt megelőzően 37 bajokin kapott ki ennyiszer Solskjaer csapata.

5

4. PERC: Az első csere a hazaiké: Lucas Mourát Bergwijn váltotta harsány füttyszó közepette.

52. PERC: Lo Celso indítása Szon háta mögé érkezett – ziccerbe kerülhetett volna a hazaiak támadója...

48. PERC: Újabb lesgól! McTominay indítása után Ronaldo nagyszerűen kilőtte a rövid felsőt, pechjére lesről indult.

47. PERC: Az első félidőhöz hasonlóan Szon-lövéssel indult a második, nem sokat tévedett.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

44. PERC: Jól került lövőhelyzetbe a Spurs, végül Lo Celso kísérleténél De Geának nem kellett védenie.

39. PERC: GÓÓÓL, VEZET AZ MU! Bruno Fernandes ívelése átszállt Davies felett, az ötös jobb sarkánál érkező Ronaldo pedig kapásból kilőtte a jobb alsót (0–1).

A Tottenham több mérkőzést (36) veszített el a Manchester United ellen, mint bármely más csapattal szemben a Premier League-ben.

35. PERC: Wan-Bissaka óriásit sprintelt, melynek végén remek becsúszással blokkolta Szon lövését, ám utólag kiderült, hogy a dél-koreai lesről indult.

33. PERC: Fred kínálta meg Llorist egy balossal, a francia vetődve szögletre ütötte a bal sarok felé tartó próbálkozást.

28. PERC: Gól, de les! Szon jobbról érkező szöglete után Dier csúsztatta tovább a labdát, amit Romero sodort a gólvonal mögé.

25. PERC: Bruno Fernandes finom beadását követően Cavani fejese elszállt a kapu felett.

24. PERC: A szabadrúgást Lo Celso a sorfalba vágta, majd Lucas Moura remek indítása után Szon az ötös sarkáról a rövid felső sarok fölé lőtt.

22. PERC: Újabb sárga, Maguire a tizenhatos vonalánál buktatta Lo Celsót.

20. PERC: Davies beadása Wan-Bissaka könyökét találta el: a hazaiak tizenegyest reklamáltak, de szöglettel folytatódik a meccs.

A két csapat előző hat egymás elleni bajnokija során csupán egyszer született hazai siker: 2019 decemberében a Manchester United 2–1-re nyert az Old Traffordon.

19. PERC: Shaw estében a földre vitte Lucas Mourát, az angol védőé a meccs első sárga lapos figyelmeztetése.

14. PERC: Shaw éles beadása után Dier felszabadítása ellenfélhez ment, de nem tudtak élni vele a vendégek, Fred elhagyta a labdát.

9. PERC: Wan-Bissaka jól tört be a tizenhatoson belülre, a passz után Cavani lövését blokkolta Dier.

8. PERC: Bruno Fernandes jobbról érkező beadásába Cavani csúsztatott bele, de nem ért hozzá eléggé, így a labda méterekkel elkerülte a kaput.

7. PERC: A sarokrúgás után Ronaldo tisztázott fejjel, majd Lo Celso találta el rosszul a labdát.

6. PERC: Szon bal lábas lövésébe ért bele Fred, jöhet az első szöglet.

Mindkét csapat a szokásos szerelésében: fehér-sötétkékben a Spurs, piros-fehérben az MU.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Manchester United indította útjára a labdát.

A mérkőzés játékvezetője Stuart Attwell.

A két csapat legutóbb áprilisban találkozott, akkor az MU 3–1-re nyert idegenben.

Vasárnap
Hétfő
21.00:

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Tottenham–Manchester United Premier League-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Tottenham–Manchester United: küszködő csapatok csatája Londonban

A Tottenhamnek és a Manchester Unitednek is óriási szüksége lenne a győzelemre a szombati rangadón, egyik vezetőedző állása sincs biztonságban.

Feszengve várhatja Nuno Espírito Santo és Ole Gunnar Solskjaer a Tottenham Hotspur és a Manchester United szombati rangadóját a Premier ­League-ben, hiszen finoman szólva is gyenge formában van a két sztárcsapat, mindkét edző alatt inog a kispad.

A manchesterieket irányító norvég tréner alatt persze jobban. Hiába van Cristiano Ronaldója és rendkívül bő, drága kerete a Unitednek, a csapat csak a hetedik helyen áll a ligában, legutóbbi négy bajnoki mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni, ráadásul hármat elveszített. A legfájóbb persze a legfrissebb emlék. A múlt hét végén az ősi rivális Liverpool 5–0-ra alázta meg a „vörös ördögöket” az Old Traffordon. Nem véletlen, hogy a United mestere úgy fogalmazott: „Sohasem voltam még ilyen mélyen” .

Sokan valóságos csodának tekintik, hogy ilyen arcpirító eredmények után megvan még az állása. A Spurs elleni rangadó előtt is elmondta a szokásos mantrát a sajtótájékoztatón:

„Korábban is voltak sötét napjaink, de sikerült mindig felállnunk. Most is megtesszük, függetlenül a szituációtól. Mi mást tehetnénk? Már előre kell tekinteni, és mindent megtenni azért, hogy átvészeljük a nehéz időket.”

Azt azonban aligha gondolhatja komolyan, hogy egy újabb vereség után lesz még hová előretekinteni az Old Traffordon.

Természetesen a bulvársajtó mindennap foglalkozik lehetséges utódjával, szinte úgy veszik, már csak idő kérdése, mikor menesztik. Korábban leginkább az olasz Antonio Conte és a francia Zinédine Zidane jött szóba a United kispadjára (a brit FourFourTwo magazin honlapja már elemezte is, hogyan nézne ki az alapfelállás és a kezdőcsapat Conte, illetve Zidane irányításával), és egyre gyakrabban esik szó a jelenleg a PSG-t irányító argentin Mauricio Pochettinóról is. Contét sajtóhírek szerint egyébként már meg is kereste a klub, a football365.com beszámolója szerint a Manchester United kilenc játékosa – köztük Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes és Paul Pogba – is próbálta meggyőzni, hogy fogadja el az MU felkérését.

Ilyen nagy bajban nincs a Tottenham szakvezetője, Nuno Espírito Santo, mivel szerdán a Ligakupában kiszenvedte a csapat a továbbjutást a Burnley ellen egy soványka 1–0-val, ám egyáltalán nem fest jól, hogy előtte a bajnokságban a West Ham Unitedtől (0–1), illetve az Európa-konferencialigában a holland Vitesse-től (ugyancsak 0–1) is kikapott az együttes.

A korábbi Arsenal-legenda, Ian Wright elemzésében arra mutatott rá, hogy súlyos gondok vannak a középpályán.

„Úgy gondolom, ebben a csapatrészben van a bajok forrása – mondta az Optus Sport egyik műsorában. – Elöl ott van Harry Kane, aki nem kap elég jó labdát. Tudjuk, mi történt vele a nyáron (el akart szerződni, de nem engedték – a szerk.), ám igyekszik a legjobban végezni a munkáját. Tanguy Ndombelének és Giovani Lo Celsónak kellene vinnie kreativitást a támadójátékba a középpályáról, de nem tudnak tartósan jól teljesíteni. És mi lesz Dele Allival, aki korábban ragyogóan futballozott a csatár mögött? Nem látom benne a fejlődési lehetőséget.”