PL: kiütéses Spurs-győzelem, öt gólt kapott az Everton

2022.03.07. 22:56
Harry Kane két góllal járult hozzá az ötgólos sikerhez (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur 5–0-s diadalt aratott hazai pályán az Everton felett hétfőn, az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának záró mérkőzésén.

A 14. percben Ryan Sessegnon adta be a labdát a tizenhatoson belülre, az Everton védője, Michael Keane rosszul érkezett, s öngólt hozott össze (1–0). A második találat három perccel később született, s Szon Hung Min nevéhez köthető, szép összjáték végén volt eredményes (2–0). Az első félidő végéhez közeledve Harry Kane háromra növelte a különbséget, miután Matt Doherty gyönyörűen szöktette. A negyedik találatot Sergio Reguilón szerezte a második félidő legelején, az 5–0-s végeredményt pedig Kane állította be az 56. percben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Everton 5–0
(M. Keane 14. – öngól, Szon Hung Min 17., Kane 37., 56., Reguilón 46.)

KORÁBBAN
Szombat

Liverpool–West Ham United 1–0 (Mané 27.)
Leicester City–Leeds United 1–0 (H. Barnes 67.)
Aston Villa–Southampton 4–0 (Watkins 9., Douglas Luiz 44., Coutinho 52., Ings 54.)
Burnley–Chelsea 0–4 (R. James 48., Havertz 53., 55., Pulisic 70.)
Newcastle United–Brighton 2–1 (Fraser 12., Schär 14., ill. Dunk 55.)
Norwich City–Brentford 1–3 (Pukki 90+3., ill. Toney 32., 52., 58. – a másodikat és a harmadikat 11-esből)
Wolverhampton–Crystal Palace 0–2 (Mateta 19., Zaha 34. – 11-esből)

Vasárnap
Watford–Arsenal 2–3 (Cucho 11., M. Sissoko 87., ill. Ödegaard 5., Saka 30., Martinelli 52.)
Manchester City–Manchester United 4–1 (De Bruyne 5., 28., Mahrez 68., 90+2., ill. Sancho 22.)

1. Manchester City 28 22 3 3 68–18 +50 69
2. Liverpool 27 19 6 2 71–20 +51 63
3. Chelsea 26 15 8 3 53–18 +35 53
4. Arsenal 25 15 3 7 41–29 +12 48
5. Manchester United 28 13 8 7 45–38 +7 47
6. West Ham United 28 13 6 9 46–35 +11 45
7. Tottenham Hotspur 26 14 3 9 40–32 +8 45
8. Wolverhampton Wanderers 27 12 4 11 24–23 +1 40