PL: a Pool visszavágott a West Hamnek a novemberi vereségért

M. D.M. D.
2022.03.05. 20:25
Sadio Mané (jobbra) gólja döntött, a Liverpool visszavágott a West Hamnek az őszi vereségért (Fotó: AFP)
A Liverpool 1–0-ra legyőzte hazai pályán a West Ham Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában.

A Liverpool összeállítása: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, N. Keita (Milner, 90.) – Szalah (Diogo Jota, 79.), Mané, Luis Díaz (C. Jones, 90+6.)

A két csapat előző egymás elleni bajnokiján a West Ham United megtréfálta a Liverpoolt, tavaly novemberben hazai pályán 3–2-re legyőzte a „vörösöket”. Jürgen Klopp együttese most semmiképpen sem szeretett volna botlani, egy esetleges (újabb) győzelemmel ugyanis három pontra csökkenthette hátrányát a vasárnap manchesteri derbit vívó éllovas City mögött.

A mérkőzés egyetlen gólja a 27. percben született: Trent Alexander-Arnold lövésszerű beadásába a leshatárról kilépő Sadio Mané tette bele a lábát. 1–0 – VIDEÓ ITT!

VAN DIJK MÁR EGYEDÜLI REKORDER

Virgil van Dijkkel a soraiban a Liverpool továbbra sem kapott ki bajnoki mérkőzésen az Anfielden. A holland középhátvéd mérlege a „vörösök” színeiben 60 hazai Premier League-meccsen 52 győzelem és 8 döntetlen. Van Dijk így most már egyedüli csúcstartó a Manchester United korábbi játékosát, Lee Sharpe-ot (59) lehagyva.

A szenegáli támadónak ez volt a 12. találata a Premier League mostani idényében, ezzel – Diogo Jotával holtversenyben – a góllövőlista második helyén áll csapattársa, Mohamed Szalah mögött. A gólpasszt jegyző Alexander-Arnold egyéni rekordot ért el azzal, hogy ebben az idényben már 16 találatot készített elő – ennél több asszisztot egy szezonon belül korábban Steven Gerrard sem osztott ki liverpooli színekben.

Az angol jobbhátvéd az első félidő végén a saját kapuja előtt is hasznossá tette magát, szinte a gólvonalról mentett hatalmasat Pablo Fornals nagy helyzeténél. VIDEÓ ITT!

A szünet után a hazaiaknak több lehetőségük is volt a második találat megszerzésére, ez végül nem sikerült, de a három pontot így is otthon tartotta a Pool, melynek hátránya megint csak három pont az éllovas Manchester City mögött.

Vasárnap manchesteri derbit rendeznek a Premier League-ben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ

Liverpool–West Ham United 1–0 (Mané 27.)

Vasárnap
15.00: Watford–Arsenal (Tv: Spíler1)
17.30: Manchester City–Manchester United (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

Hétfő
21.00:
Tottenham–Everton (Tv: Digi Sport1)

Korábban játszották
Leicester City–Leeds United 1–0 (H. Barnes 67.)
Aston Villa–Southampton 4–0 (Watkins 9., Douglas Luiz 44., Coutinho 52., Ings 54.)
Burnley–Chelsea 0–4 (R. James 48., Havertz 53., 55., Pulisic 70.)
Newcastle United–Brighton 2–1 (Fraser 12., Schär 14., ill. Dunk 55.)
Norwich City–Brentford 1–3 (Pukki 90+3., ill. Toney 32., 52., 58. – a másodikat és a harmadikat 11-esből)
Wolverhampton–Crystal Palace 0–2 (Mateta 19., Zaha 34. – 11-esből)

1. Manchester City 27 21 3 3 64–17 +47 66
2. Liverpool 27 19 6 2 71–20 +51 63
3. Chelsea 26 15 8 3 53–18 +35 53
4. Manchester United 27 13 8 6 44–34 +10 47
5. West Ham 28 13 6 9 46–35 +11 45
6. Arsenal 24 14 3 7 38–27 +11 45
7. Tottenham 25 13 3 9 35–32 +3 42