PL: hiába a gyönyörű gólok, kikapott a Watford az Arsenaltól

2022.03.06. 17:03
Ötgólos meccsen nyert az Arsenal (Fotó: AFP)
A kieső helyen álló Watford két gyönyörű gólt is szerzett hazai pályán az Arsenal ellen, ám ez is kevés volt a győzelemhez; Roy Hodgson csapata 3–2-re kikapott vasárnap az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában.

A vendégek már az 5. percben megszerezték a vezetést, Bukayo Saka jobb szélről passzolta a labdát a tizenhatoson belülre, ahonnan Martin Ödegaard lőtt a kapuba (0–1). Nem sokat kellett várni a Watford egyenlítő találatára, hat perccel később Cucho Hernández elképesztően szép ollózó mozdulattal volt eredményes (VIDEÓ ITT!), s 1–1-re módosította az állást. Az Arsenal a 30. percben ismét előnyhöz jutott, Saka talált be az Alexandre Lacazette-tel bemutatott remek összjáték nyomán (VIDEÓ ITT!).

A második játékrész hetedik percében ismét Lacazette készítette le szépen a labdát, ezúttal Gabriel Martinellinek, aki 18 méterről a jobb felső sarokba tekert (1–3) – VIDEÓ ITT! A 87. percben Moussa Sissoko szemet gyönyörködtető egyéni megoldásával szépített a Watford (VIDEÓ ITT!), amely ennél közelebb már nem tudott zárkózni, így el kellett könyvelnie a 3–2-es vereséget, és az ezzel járó nulla pontot. Az Arsenal a sikerével a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyen áll a tabellán, a Watford pedig az utolsó előtti, 19. pozícióban tanyázik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Watford–Arsenal 2–3
(Cucho 11., M. Sissoko 87., ill. Ödegaard 5., Saka 30., Martinelli 52.)

KÉSŐBB
17.30:
Manchester City–Manchester United (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

Hétfő
21.00:
Tottenham–Everton (Tv: Digi Sport1)

KORÁBBAN
Liverpool–West Ham United 1–0 (Mané 27.)
Leicester City–Leeds United 1–0 (H. Barnes 67.)
Aston Villa–Southampton 4–0 (Watkins 9., Douglas Luiz 44., Coutinho 52., Ings 54.)
Burnley–Chelsea 0–4 (R. James 48., Havertz 53., 55., Pulisic 70.)
Newcastle United–Brighton 2–1 (Fraser 12., Schär 14., ill. Dunk 55.)
Norwich City–Brentford 1–3 (Pukki 90+3., ill. Toney 32., 52., 58. – a másodikat és a harmadikat 11-esből)
Wolverhampton–Crystal Palace 0–2 (Mateta 19., Zaha 34. – 11-esből)

1. Manchester City 27 21 3 3 64–17 +47 66
2. Liverpool 27 19 6 2 71–20 +51 63
3. Chelsea 26 15 8 3 53–18 +35 53
4. Arsenal 25 15 3 7 41–29 +12 48
5. Manchester United 27 13 8 6 44–34 +10 47
6. West Ham 28 13 6 9 46–35 +11 45
7. Tottenham 25 13 3 9 35–32 +3 42