PL: egy félidő szenvedés után a Chelsea tíz perc alatt hármat hintett

M. D.M. D.
2022.03.05. 17:58
Kai Havertz góljai után a Burnleynek nem maradt esélye a pontszerzésre (Fotó: AFP)
A Chelsea a gól nélküli első félidő után 4–0-ra megverte idegenben a Burnleyt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában. Az Aston Villa is 4–0-ra nyert, mégpedig a Southampton ellen, míg a Brentford Ivan Toney mesterhármasával győzött 3–1-re a Norwich vendégeként. A Newcastle United a Brightont is legyőzte.

Burnley–Chelsea 0–4

A Chelsea összeállítása: É. Mendy – Chalobah, Th. Silva, Rüdiger – R. James (Kovacic, 70.), Kanté (Loftus-Cheek, 70.), Jorginho, Saúl – Mount (Werner, 78.), Havertz, Pulisic

A Chelsea az első félidőben nem találta a fogást a kieső helyen álló Burnleyn, a 79 százalékos labdabirtoklás és a csaknem 400 sikeres passz ellenére sem jutott el tiszta gólhelyzetig. Sőt, még örülhettek is a 0–0-s eredménynek a vendégek, Thiago Silvának ugyanis egy alkalommal nagyot kellett mentenie a kapu torkából.

A szünet után aztán nemcsak a helyzetek, hanem rögtön a gólok is megérkeztek: a 47. percben a sérüléséből nemrégiben felépülő Reece James egyéni villanásával került előnybe a Chelsea, majd három perc leforgása alatt Kai Havertz duplázott. 2015 októbere óta most először szerzett egy csapat három gólt angol élvonalbeli bajnoki második félidejének első tíz percében. A negyedik gólt a hazai védelem közreműködésével Christian Pulisic lőtte.

A Chelsea tehát 4–0-s győzelemmel hozta a kötelezőt – legutóbb 2012 decemberében az Aston Villa ellen a Tottenham nyert ilyen nagy különbséggel a PL-ben úgy, hogy a szünetben gól nélküli döntetlenre állt a meccs.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Aston Villa–Southampton 4–0

Az Aston Villa fölényes győzelemmel vetett véget a Southampton ötmeccses bajnoki veretlenségi szériájának. A birminghami alakulat két remek góllal – Ollie Watkins és Douglas Luiz volt eredményes – a szünetben már 2–0-ra vezetett, majd a fordulás után három percen belül Philippe Coutinho és Danny Ings is betalált.

Apropó, Coutinho! A Steven Gerrard keze alatt kivirágzó brazil futballista a gólja mellett kiosztott egy gólpasszt is, és 91 százalékos passzpontossággal zárta a találkozót.

Az Aston Villának a Liverpool elleni 7–2 óta (2020. október 4.) ez volt a legnagyobb különbségű sikere a Premier League-ben.

Norwich City–Brentford 1–3

Christian Eriksennel a kezdőcsapatában, Ivan Toney három találatának köszönhetően hét vereség és egy döntetlen után újra nyert a Brentford a bajnokságban, a sereghajtó Norwichot győzte le 3–1-re. A vendégek első gólja a dán középpályás szöglete után esett (VIDEÓ ITT!).

A statisztikák szerelmeseinek: március 5-én született eddig a legtöbb mesterhármas a Premier League történetében, Toney a hatodik futballista, aki ezen a játéknapon triplázott.

Eriksenék a sikerükkel hat pontra eltávolodtak a kiesőzónától.

Newcastle United–Brighton 2–1

Nincs hosszabb aktív veretlenségi széria jelenleg a PL-ben, mint a Newcastle Unitedé. A „szarkák” szombat délután a Brightont verték meg 2–1-re – úgy, hogy már negyedóra elteltével kettővel vezettek –, így a legutóbbi nyolc bajnoki meccsükön öt győzelem és három döntetlen a mérlegük. Az edző- és tulajdonosváltás különösen jót tett Ryan Frasernek, aki idén már most több gólt szerzett (2), mint a 2019–2020-as és a 2020–2021-es idényben összesen (1).

Wolverhampton–Crystal Palace 0–2

A Wolves elképesztően erőtlen első félidei játéka miatt kikapott otthon a Crystal Palace-tól, így sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el. Patrick Vieira együttese ebben az esztendőben még veretlen az idegenbeli bajnokijain (2 győzelem, 3 döntetlen).

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ

Aston Villa–Southampton 4–0 (Watkins 9., Douglas Luiz 44., Coutinho 52., Ings 54.)
Burnley–Chelsea 0–4 (R. James 48., Havertz 53., 55., Pulisic 70.)
Newcastle United–Brighton 2–1 (Fraser 12., Schär 14., ill. Dunk 55.)
Norwich City–Brentford 1–3 (Pukki 90+3., ill. Toney 32., 52., 58. – a másodikat és a harmadikat 11-esből)
Wolverhampton–Crystal Palace 0–2 (Mateta 19., Zaha 34. – 11-esből)
Liverpool–West Ham United 1–0 (Mané 27.)