Egy félidőt bírt az MU, a City nyerte az 50. manchesteri derbit

2022.03.06. 17:20
A Manchester City esélyt sem adott a szünet után a városi riválisnak (Fotó: AFP)
Az első félidőben még jól tartotta magát a Manchester United a városi derbin, ám a szünet után már nem volt esélye: a Manchester City 4–1-re legyőzte riválisát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának vasárnapi rangadóján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ

MANCHESTER CITY–MANCHESTER UNITED 4–1 (2–1)
Manchester,
Etihad Stadion, 53 165 néző. Vezette: Michael Oliver
MAN. CITY: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Cancelo – De Bruyne (Gündogan, 80.), Rodri, Bernardo Silva – Mahrez, Foden, Grealish. Menedzser: Pep Guardiola
MAN. UNITED: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Alex Telles – McTominay, Fred – Sancho, Bruno Fernandes, Pogba (Rashford, 64.) – Elanga (Lingard, 64.). Menedzser: Ralf Rangnick
Gólszerző: De Bruyne (5., 28.), Mahrez (68., 90+2.), ill. Sancho (22.)

Bár az előző három alkalommal győztesen távozott az Etihadból az MU, az 50. manchesteri derbit a Premier League-ben így sem várhatta kedvező előjelekkel a csapat: Raphaël Varane és Luke Shaw koronavírus, Cristiano Ronaldo pedig sérülés miatt kényszerült kihagyni a vasárnapi rangadót.

A City nem teketóriázott sokat, már az ötödik percben megszerezte a vezetést: Bernardo Silva és Jack Grealish kiváló összjátéka után előbbi passzolt középre, az érkező Kevin De Bruyne pedig hét méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1–0). A karmesternek ez volt az 50. gólja a Premier League-ben, negyedik belga futballistaként elérve ezt a számot (Romelu Lukaku, Christian Benteke és Eden Hazard után).

Nem esett össze a kapott góltól Ralf Rangnick csapata, amely a félidő feléhez érve egyenlített. Nagyszerűen vitte végig a kontrát a vendégcsapat, az akció végén Jadon Sancho kissé lelassította a játékot, befelé húzott, majd a tizenhatos vonaláról gyönyörű gólt tekert a bal alsóba (1–1).

Nem sokáig örülhettek a vendégek, De Bruyne hat perccel később ismét a Cityt juttatta előnyhöz: Phil Foden pazar csellel ment el a védője mellett, s bár a lövését védte De Gea, a Grealish ismétlését blokkoló védőről Tellesre, onnan DeBruyne elé pattant a labda, a belga pedig ezt a ziccert sem hibázta el (2–1).

A fordulás után teljesen átvette a játék irányítását a Manchester City, csak idő kérdése volt, hogy mikor érkezik az újabb hazai gól – erre végül a 68. percig kellett várni. De Bruyne szögleténél Rodri okosan belépett az embere elé, így Rijad Mahrez zavartalanul lőhetett 16 méterről, kapásból a jobb alsóba (3–1). Mestermunka volt ez Pep Guardiola csapatától!

A kegyelemdöfést a hajrában az így szintén duplázó Mahrez adta meg, az algériai gólját a VAR-ozás után ítélték érvényesnek (4–1).

Az MU csak az első félidőben tudta megnehezíteni a listavezető dolgát, s mivel az Arsenal legyőzte a Watfordot, Mikel Artetáék immár ténylegesen megelőzték a három meccsel többet játszó manchesterieket.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Szombat

Liverpool–West Ham United 1–0 (Mané 27.)
Leicester City–Leeds United 1–0 (H. Barnes 67.)
Aston Villa–Southampton 4–0 (Watkins 9., Douglas Luiz 44., Coutinho 52., Ings 54.)
Burnley–Chelsea 0–4 (R. James 48., Havertz 53., 55., Pulisic 70.)
Newcastle United–Brighton 2–1 (Fraser 12., Schär 14., ill. Dunk 55.)
Norwich City–Brentford 1–3 (Pukki 90+3., ill. Toney 32., 52., 58. – a másodikat és a harmadikat 11-esből)
Wolverhampton–Crystal Palace 0–2 (Mateta 19., Zaha 34. – 11-esből)

Vasárnap
Watford–Arsenal 2–3 (Cucho 11., M. Sissoko 87., ill. Ödegaard 5., Saka 30., Martinelli 52.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. PERC: GÓÓÓL! A videózából kiderült, hogy Maguire lába belógott, Mahrez is duplázik így (4–1).

Két perc a ráadás.

90. PERC: Lesgól a végére, Mahrez egy hajszálnyival hamarabb indult.

89. PERC: Totálisan kijátszotta a védelmet a City, de a végén Gündogan nagy helyzetben a kapu mellé lőtt.

88. PERC: Teljesen feladta a vendégcsapat, a City a legutóbbi tizenöt percet tekintve 92 százalékban (!) birtokolta a labdát.

81. PERC: Gyönyörű mozdulat Cancelótól, nagy bravúr De Geától.

80. PERC: Az első hazai csere, De Bruynét Gündogan váltja.

68. PERC: GÓÓÓL, MÁR KETTŐVEL MEGY A CITY! Mestermunka a hazaiaktól: De Bruyne jó szöglettel lepte meg Mahrezt, Rodri okosan belépett az embere elé, így az algériai zavartalanul lőhetett 16 méterről, kapásból a jobb alsóba (3–1).

64. PERC: Kettős csere az MU-nál, Rashford és Lingard a pályán Pogba és Elanga helyett.

63. PERC: Maguire borzasztó ütemkéséssel érkezett, jogos a sárga lap.

62. PERC: Ígerets helyről végezhetett el szabadrúgást a City, De Bruyne 19 méterről erősen, de pontatlanul lőtt, De Gea fogni tudta a próbálkozást.

60. PERC: Cancelo szerelése kis híján a saját kapujára volt veszélyes. A szögletből nem alakult ki veszély.

57. PERC: Okosan legurított labda Mahrez elé, ám a lövés messze elszállt a kapu felett.

52. PERC: Bruno Fernandes középre tett labdájára Ederson vetődött ki jól.

50. PERC: Wan-Bissaka adta meg könnyen magát Fodennek, de aztán rossz megoldást választott az angol középpályás: lövésnek és passznak sem nevezhető labdája elment keresztben a kapu előtt.

48. PERC: Egy újabb kényes helyen eladott labda a vendégek részéről – Bernardo Silva volt erőszakos –, de De Bruyne nem találta el jól a labdát.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. PERC: Telles lövését blokkolták, a sarokrúgást követően pedig Maguire-ről csorgott Edersonhoz a labda.

Három perc a ráadás.

45. PERC: Mahrez jobb alsóba tartó lövését De Gea kapta ki csodás reflexmozdulattal.

42. PERC: A túloldalon De Gea jött ki feleslegesen a kapujából, végül Wan-Bissaka szabadított fel.

41. PERC: Nagy lehetőséget szalasztott el az MU, szép passzolgatás végén Sancho küldte tíz méterről a lelátóra a labdát.

40. PERC: Ezúttal a City kontrázott jól, De Bruyne remek ütemben tette Foden elé a labdát, de az angol nem találta el a kaput.

37. PERC: Néhány percig állt a játék, a Sky Sports tudósítása szerint a nézőtéren kellett valakit orvosi ellátásban részesíteni.

28. PERC: GÓÓÓL, ISMÉT VEZET A CITY! Foden pazar csellel ment el a védője mellett, s bár a lövését védte De Gea, a Grealish ismétlését blokkoló védőről Tellesre, onnan De Bruyne elé pattant a labda, a belga pedig ezt a ziccert sem hibázta el.

26. PERC: Jól védekezett most a United, Grealish lövését is blokkolták.

25. PERC: Bernardo Silva kissé szűk beadása után Foden fejelt, a hulló falevélszerű labda végül a léc tetejéről hagyta el a játékteret.

22. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT A UNITED! Nagyszerűen vitte végig a kontrát a vendégcsapat, az akció végén Sancho kissé lelassította a játékot, befelé húzott, majd a tizenhatos vonaláról gyönyörű gólt tekert a bal alsóba (1–1).

17. PERC: Megint a belga villant, jól tört be a tizenhatoson belülre, a lövésére viszont most leért De Gea. A játékvezető Foden és Maguire párharcánál előbbit látta szabálytalannak, így az MU jöhet.

16. PERC: Nagyszerű blokk Maguire-től, De Bruyne lövésébe vetődött bele.

De Bruynének ez volt az 50. gólja a Premier League-ben, negyedik belga futballistaként elérve ezt a számot (Romelu Lukaku, Christian Benteke és Eden Hazard után).

8. PERC: Ott volt az esély az egyenlítésre! Fred jól fordult le Walkerről Bruno Fernandes passza után, de kissé hosszan tolta meg a labdát, így nem tudta elpöckölni Ederson mellett.

5. PERC: GÓÓÓL, VEZET A CITY! Bernardo Silva és Grealish összjátéka után előbbi adott középre a bal szélről, az érkező De Bryune hét méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1–0).

3. PERC: Izgalmaktól mentes kezdés, a vendégek próbálnak letámadni, de a City játékosai magabiztosan passzolgatnak.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az MU indította útjára a labdát.

Égszínkék szerelésben a hazaiak, vörös-feketében a vendégek.

A mérkőzés játékvezetője Michael Oliver.

Az előző manchesteri derbi a City kétgólos győzelmével zárult novemberben az Old Traffordon.

A hazaiaknál Rúben Dias nem bevethető, míg a vendégeknél Raphaël Varane és Luke Shaw koronavírus, Cristiano Ronaldo pedig sérülés miatt hiányzik.

Ide jutottunk: meglepő lenne a United-siker a manchesteri derbin – a mérkőzést felvezető címlapsztorinkat itt olvashatja el!

A FORDULÓ TELJES PROGRAMJA
Szombat

Vasárnap
Hétfő
21.00:

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester City–Manchester United angol bajnoki rangadó online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!