PL: két góllal verte idegenben a Villa a Tottenhamet

B. A.B. A.
2023.01.01. 17:00
Emiliano Buendía góljával szerzett vezetést a Villa (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) első 2023-as mérkőzésén a Tottenham az Aston Villát fogadta. A vendégek Emiliano Buendía és Douglas Luiz góljával 2–0-ra győztek.

Egyik csapat sem tudott nyerni a Boxing Dayen, azaz a december 26-ai karácsonyi fordulóban. A Tottenham idegenben játszott 2–2-es döntetlent a Brentforddal, míg az Aston Villa hazai pályán kapott ki a Liverpooltól 3–1-re.

Az első félidő kevés izgalmat hozott, a hazaiak többet birtokolták a labdát, de igazán veszélyes helyzetre a 40. percig kellett várni, amikor Harry Kane fejelt az Aston Villa kapujára, azonban Ashley Youngnak sikerült a gólvonalról tisztáznia.

Az 50. percben a vendégek szereztek vezetést, miután Douglas Luiz távoli próbálkozása kijött Hugo Lloris kapusról: Ollie Watkins lecsapott a labdára, majd visszapasszolta az érkező Emiliano Buendía elé, aki gólra váltotta a ziccert. VIDEÓ ITT

Az OptaJoe szerint a Tottenham játékosai öt olyan hibát követtek el a Premier League mostani idényében, amelyből az ellenfél gólt szerzett. Az öt esetből háromszor Hugo Lloris volt a felelős.

A 73. percben megduplázta előnyét az Aston Villa. A Tottenham a saját térfelén adta el a labdát, a vendégek három passzból eljutottak a kapuig, és a kontra végén John McGinn kiugratásából Douglas Luiz volt eredményes. VIDEÓ ITT

A Tottenham így már zsinórban a hetedik bajnoki mérkőzésén kapott legalább két gólt. 1988 novembere óta ez a leghosszabb ilyen sorozata.

Győzelmével az Aston Villa 21 ponttal áll a tabella 12. helyén, míg a Tottenham 30 ponttal az ötödik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Aston Villa 0–2 (Buendía 50., Douglas Luiz 73.)

Később
17.30:
Nottingham Forest–Chelsea (Tv: Spíler 1)

Korábban
Bournemouth–Crystal Palace 0–2 (J. Ayew 19., Eze 36.)
Fulham–Southampton 2–1
(Ward-Prowse 32 – öngól, Palhinha 88., ill. Ward-Prowse 56.)
Manchester City–Everton 1–1
(Haaland 24., ill. Gray 64.)
Newcastle United–Leeds United 0–0

Wolverhampton–Manchester United 0–1 (Rashford 76.)
Liverpool–Leicester City 2–1
(Faes 38. – öngól, 45. – öngól, ill. Dewsbury-Hall 4.)
West Ham–Brentford 0–2
(Toney 18., Dasilva 43.)
Brighton–Arsenal 2–4 (Mitoma 65., Ferguson 77., ill. Saka 2., Ödegaard 39., Nketiah 47., Martinelli 71.)

1. Arsenal 16 14 1 1 40–14 +26 43
2. Manchester City 16 11 3 2 44–16 +28 36
3. Newcastle 17 9 7 1 32–11 +21 34
4. Manchester United 16 10 2 4 24–20 +4 32
5. Tottenham 17 9 3 5 33–25 +8 30
6. Liverpool 16 8 4 4 33–19 +14 28
7. Fulham 17 7 4 6 29–27 +2 25
8. Brighton & Hove Albion 16 7 3 6 28–24 +4 24