PL: két elképesztő öngól ugyanattól a leicesteri játékostól – nyert a Liverpool

K. Zs.K. Zs.
2022.12.30. 22:58
Wout Faes a második öngólja után (Fotó: AFP)
Sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte a Liverpool az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League): a „vörösök” két öngóllal verték meg 2–1-re a Leicestert a 18. forduló péntek késő esti mérkőzésén. A játéknap másik meccsén a Brentford 2–0-ra győzött a West Ham United ellen.

LIVERPOOL–LEICESTER CITY 2–1

Meglepte a házigazdát a leicesteri különítmény: a 4. percben Kiernan Dewsbury-Hall a felezővonal közelében meglódult, áthatolt a lesre állításba belesülő liverpooli védelmen, majd 11 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1 (VIDEÓ ITT!)

S ami a folytatásban nem sikerült Mohamed Szalahnak – az egyiptomi csak lesgólig jutott –, „összejött” Wout Faesnek: a 38. percben a belga védő úgy kanalazott bele Trent Alexander-Arnold jobb oldali, megpattanó beadásába, hogy a labda a kapus felett a hosszú sarokba hullott. 1–1 (VIDEÓ ITT!)

S ezzel még nem szállt el a balszerencse madara Faes válláról: a 43. percben Darwin Nunez nagy helyzetben a kapufát találta el, de a visszapattanó labda úgy találkozott a belga védő lábával, hogy onnan megint csak a kapuba szédelgett… 2–1 (VIDEÓ ITT!)

Egy kis stat: a Premier League történetében Wout Faes a negyedik játékos, aki egy mérkőzésen két öngólt szerzett. Szomorú elődei: Jamie Carragher (1999, Liverpool – a Man. United ellen), Michael Proctor (2003, Sunderland – a Charlton ellen) és Jonathan Walters (2013, Stoke – a Chelsea ellen). (Opta)

Pörgős második félidő következett, gól azonban nem született – öngól sem… –, így a Liverpool sorozatban negyedszer is győzött.

WEST HAM–BRENTFORD 0–2

A 18. percben született a vendégek első gólja: Mathias Jensen nagy bedobása után zűrzavaros helyzet alakult ki a West Ham kapuja előtt, végül Ivan Toney közelről bekotorta a labdát a kapuba. 0–1 (VIDEÓ ITT!)

Még az első játékrészben jött a második: a jobb oldalon energikusan meglóduló Josh Dasilva lőtt a hazaiak kapujába. 0–2 (VIDEÓ ITT!)

A West Ham sorozatban az ötödik bajnoki meccsét veszítette el, a Brentford veretlenségi sorozata immár öt forduló óta tart (két győzelem, három döntetlen).

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ, pénteki mérkőzések
West Ham United–Brentford 0–2
(Toney 18., Dasilva 43.)
Liverpool–Leicester City 2–1 (Faes 38., 43. – mindkettő öngól, ill. Dewsbury-Hall 4.)