PL: a Brightont is legyőzte, immár hét pont az Arsenal előnye az élen

R. D. P.R. D. P.
2022.12.31. 20:38
Tovább nőtt az Arsenal előnye a PL tabellájának élén (Fotó: Getty Images)
A tabella élén álló Arsenal győzelmével búcsúzott el az angol élvonalbeli bajnokság (Premier League) a 2022-es évtől: Mikel Arteta csapata a Brighton otthonában gyűjtötte be a három pontot (2–4) a 18. fordulóban.

Már a második percben vezetést szerzett a Manchester City botlását kihasználó Arsenal, méghozzá a nagyszerű formában lévő Bukayo Saka révén. Az észak-londoniak az előny birtokában sem álltak le, a 39. percben kétgólosra növelték előnyüket a csapatkapitányuknak, Martin Ödegaardnak köszönhetően.

A vendégek a fordulást követően dűlőre vitték a meccset, a 47. percben a sérült Gabriel Jesust helyettesítő Eddie Nketiah is betalált. Ugyan a Brighton nem sokkal később Mitoma Kaoru góljával szépített, Gabriel Martinelli rövidesen a negyedik vendég gólt is berámolta. A végeredmény a 77. percben alakult ki, amikor Evan Ferguson – hazai szempontból – kozmetikázott az álláson.

Az Arsenal előnye immár hét pont a Premier League tabellájának élén, míg a Brighton a nyolcadik pozíciót foglalja el a táblázaton.