PL: a Man. City botlott az Everton ellen, ikszelt a Newcastle is

R. D. P.R. D. P.
2022.12.31. 18:12
Ezúttal Erling Haaland gólja sem ért győzelmet, botlott a címvédő (Fotó: Getty Images)
Nem nyert a Manchester City az angol élvonalbeli bajnokság (Premier League) 18. fordulójának szombati játéknapján: a címvédőt az Everton állította meg, de botlott a Newcastle United is. Begyűjtötte a három pontot a Crystal Palace és a Fulham.

BOURNEMOUTH–CRYSTAL PALACE

Két egymást követő vereséget követően gyűjtötte be a három pontot a Crystal Palace, amely a Bournemouth otthonában aratott 2–0-s győzelmet. Patrick Vieira együttese már az első játékrészben dűlőre vitte a dolgot, méghozzá Jordan Ayew és Eberechi Eze góljával. Az újonc Bournemouth a hazai pálya ellenére veszélytelenül futballozott.

FULHAM–SOUTHAMPTON

Érdekes forgatókönyve lett a Fulham és a Southampton összecsapásának, amelyen a londoniak jutottak vezetéshez James Ward-Prowse öngóljának köszönhetően, majd a fordulást követően éppen a vendégek középpályása volt az, aki egalizált. Amikor már úgy tűnt, mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodik, a portugál válogott Joao Palhinha a 88. percben eldöntötte a meccset (2–1).

MANCHESTER CITY–EVERTON

Az idényben megállíthatatlan Erling Haaland góljával jutott vezetéshez a címvédő Manchester City az Everton ellen, ám Pep Guardiola csapata mégsem lehet elégedett: a liverpooliak a második félidőben Demarai Gray révén egyenlítettek – az volt a vendégek egyetlen kaput eltaláló lövése a mérkőzésen. A pontvesztés azért is fájhat nagyon a manchesterieknek, mert a tabella élén álló Arsenal találkozója még hátra van a fordulóból, így az „ágyúsok” még tovább növelhetik előnyüket.

NEWCASTLE UNITED–LEEDS UNITED

Hazai pályán botlott az eddig nagyszerű formában lévő Newcastle United: a „szarkák” a Leeds United ellen játszottak gól nélküli döntetlent, méghozzá hazai pályán. Eddie Howe gárdája a helyzeteket tekintve közelebb járt a győzelemhez, mint ellenfele, végül azonban pontosztozkodás lett a vége.