PL: két gól a félidők végén – magabiztosan nyert a West Ham

CS. M.CS. M.
2022.10.24. 22:59
Meglehetősen furcsa jelenet után szerezte meg a meccs első gólját a West Ham United (Fotó: Getty Images)
A West Ham United 2–0-ra legyőzte otthon az újonc Bournemouth-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának záró mérkőzésén, hétfőn.

Két jó formában lévő csapat találkozott egymással hétfő este Londonban: a vendéglátó West Ham a Liverpooltól ugyan kikapott, de azt megelőző öt tétmeccséből négyet megnyert, egyen döntetlent játszott, míg az újonc Bournemouth egy vereség mellett négy döntetlent és két győzelmet hozott össze azóta, hogy a vezetőség menesztette Scott Parkert a Pool elleni 9–0-s vesztes meccset követően.

Ezen a mérkőzésen egyértelműen a hazaiak domináltak (bár átmenetekből a Bournemouth is eljutott helyzetekig), majd jött a félidő hajrája, azon belül is a 45. perc, amikor egy szöglet és egy meglehetősen ritkán látott kapu előtt kavarodás után Kurt Zoumaa vendégek kapujába fejelt.

A második játékrészben is a WHU volt veszélyesebb, de sokáig nem tudta kihasználni helyzeteit. A meccs a 92. percben került nyugvópontra, amikor Szaid Benrahma értékesítette a londoniak számára megítélt tizenegyest. 2–0

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ

West Ham United–AFC Bournemouth 2–0 (Zouma 45., Benrahma 90+2. – 11-esből)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–Brentford 4–0 (Bailey 2., Ings 7., 14. – a másodikat 11-esből, Watkins 59.)
Leeds United–Fulham 2–3 (Rodrigo 20., Summerville 90+1., ill. A. Mitrovics 26., Reid 74., Willian 84.)
Southampton–Arsenal 1–1 (Armstrong 65., ill. Xhaka 11.)
Wolverhampton Wanderers–Leicester City 0–4 (Tielemans 8., H. Barnes 19., Maddison 66., Vardy 80.)
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–2 (Kane 54., ill. C. Wilson 31., Almirón 40.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Nottingham Forest–Liverpool 1–0 (Awoniyi 55.)
Everton–Crystal Palace 3–0 (Calvert-Lewin 11., A. Gordon 63., McNeil 84.)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 3–1 (Haaland 22., 43. – utóbbi 11-esből, De Bruyne 75., ill. Trossard 53.)

Chelsea–Manchester United 1–1
(Jorginho 87. – 11-esből, ill. Casemiro 90+4.)

1. Arsenal 11 9 1 1 25–11 +14 28
2. Manchester City 11 8 2 1 36–11 +25 26
3. Tottenham 12 7 2 3 23–14 +9 23
4. Newcastle 12 5 6 1 20–10 +10 21
5. Chelsea 11 6 3 2 16–11 +5 21
6. Manchester United 11 6 2 3 16–16 0 20
7. Fulham 12 5 3 4 22–22 0 18