PL: Casemiro 94. perces gólja pontot ért az MU-nak a Chelsea ellen

2022.10.22. 20:34
Az egyenlítés pillanata (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának legnagyobb rangadóján a Chelsea őrült hajrát követően 1–1-es döntetlent játszott a Manchester Uniteddel szombaton.

Még csak október van, de a Manchester United már a mai nappal letudta összes első körös rangadóját a top hatos csapatok ellen: Erik ten Hag csapata a Manchester Citytől ugyan csúnyán kikapott, de a Liverpoolt, az Arsenalt és a Tottenhamet is legyőzte, így bizakodva várhatta a Chelsea elleni szombati mérkőzést.

A londoni kékeknek sem volt mitől félniük, hiszen Graham Potter érkezése óta stabilizálódott a csapat, amely egyre jobb eredményeket ér el a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is. Ami a legfontosabb hiányzókat illeti: a Chelsea-nél természetesen nem volt ott a vb-ről is lemaradó kulcsemberduó, Reece James és Ngolo Kanté, míg az MU keretéből hiányzott a fegyelmi okok miatt kihagyott Cristiano Ronaldo.

A meccset a Manchester United kezdte jobban, rögtön lehetett látni, hogy jobban ül Erik ten Hag taktikája, Graham Potter így korán belenyúlt a meccsbe, s formációt váltott. Az első félidőben egyértelműen az MU volt veszélyesebb, amely Marcus Rashford és Antony révén három nagy lehetőséget is kidolgozott (összesen 0,91-es xG-t összehozva), míg a túloldalon csak egy Pierre Emerick-Aubameyang-helyzetet jegyezhettünk fel.

A második játékrész már jóval kiegyenlítettebb volt, egyben sterilebb, egyik csapat sem tudott eljutni ziccerekig. A 60. percben le kellett cserélni sérülés miatt a vendégek francia válogatott, világbajnok védőjét, Raphaël Varane-t, aki könnyen lehet, hogy emiatt kihagyja majd a katari világbajnokságot...

A meccs legfontosabb és legvitatottabb jelenetét a 84. percben láthattuk, amikor a magyar szurkolók által jól ismert Armando Broját átölelte a tizenhatoson belül az MU középpályása, Scott McTomminay, előbbi elesett, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt Jorginho értékesítette magabiztosan.

A hajrában nyomott az MU, gürizett az egyenlítésért, ami megtérült: a 94. percben Luke Shaw beadása után Casemiro fejelte a labdát kapura, Kepa Arrizabalaga hatalmasat védett, de így is csak a kapufára ütötte a labdát, amely onnan – ha csak pár centiméterre is, de – teljes egészében áthaladt a gólvonalon. Varázslatos, őrült hajrá volt! 1–1

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Chelsea–Manchester United 1–1 (Jorginho 87. – 11-esből, ill. Casemiro 90+4.)

KORÁBBAN
Nottingham Forest–Liverpool 1–0 (Awoniyi 55.)
Everton–Crystal Palace 3–0 (Calvert-Lewin 11., A. Gordon 63., McNeil 84.)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 3–1 (Haaland 22., 43. – utóbbi 11-esből, De Bruyne 75., ill. Trossard 53.)