PL: vége a győzelmi szériának – megtréfálta a Soton az Arsenalt

B. D. K.B. D. K.
2022.10.23. 17:04
Armstrong góljával egyenlítettek a „szentek” (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal pontokat hagyott Southamptonban, az Aston Villa és a Leicester City is négyet vágott, valamint nyert a Fulham az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

SOUTHAMPTON–ARSENAL

Jól indult az „ágyúsok” számára a mérkőzés, hiszen Granit Xhaka a 11. percben nagyszerűen érkezett Ben White beadására (0–1). (VIDEÓ ITT!)

Nagy fölényben játszottak a vendégek, de több gól már nem esett az első félidőben.

A szünet után viszont igen, de ezt nem a vendégek szerezték, a 65. percben ugyanis Stuart Armstrong egalizált (1–1). (VIDEÓ ITT!)

Az Arsenal ment a győzelemért, de a hajrában csak egy meg nem adott gólra futotta erejéből, mivel Martin Ödegaard találata előtt a labda már elhagyta a játékteret.

Mikel Arteta együttese nem nyert, de így is maradt az élen.

Tarolt az Aaron Danks vezette Villa (Fotó: Getty Images)

ASTON VILLA–BRENTFORD

Steven Gerrardot menesztette a birminghami együttes, ez pedig alaposan felpaprikázta a játékosokat. A csapat már a 63. másodpercben vezetést szerzett Leon Bailey révén (1–0) (VIDEÓ ITT!), a 7. percben pedig már kétgólos előnybe került, Danny Ings fejezte be szépen az akciót (2–0). (VIDEÓ ITT!)

Az Aston Villa 6 perc 41 másodperc alatt szerzett két gólt. Ilyen gyorsan még sosem lőtt kettőt a Premier League-ben, pedig ez volt az 1050. meccse a bajnoki sorozatban.

Ings aztán nem állt, és a 14. percben büntetőből is eredményes volt (3–0). (VIDEÓ ITT!)

Az Aaron Danks vezette Villa 14 perc alatt került háromgólos előnybe. Az edzőnek ez volt az első meccse a PL-ben. Olyanra még eddig nem volt példa, hogy egy menedzser első mérkőzésén ilyen korán háromgólos előnybe kerüljön a csapata.

A második félidőben a negyedik gól is megszületett, Ollie Watkins gyömöszölte be a labdát valahogy a kapuba, vicces jelenet volt (4–0). (VIDEÓ ITT!)

Könnyed győzelmet aratott a Villa.

Vardy (jobbra) beállt: gól és gólpassz a mérlege (Fotó: Getty Images)

WOLVES–LEICESTER

Az előző fordulóban nyertek a „rókák”, de a Nottingham Forest győzelme miatt ismét nyerniük kellett. Be is kezdtek, a 8. percben Youri Tielemans lőtt irgalmatlan erővel a kapuba. Az idény egyik legszebb gólja volt (0–1)! (VIDEÓ ITT!)

Pár perccel később a Leeds Unitednek csütörtökön betaláló Harvey Barnes is eredményes volt (0–2). (VIDEÓ ITT!)

Hiába olt 21 kísérletük is a hazaiaknak, a Leicester minden lövéséből gól született. A 66. percben James Maddison vette be a kaput (0–3) (VIDEÓ ITT!), majd Jamie Vardy állította be a 0–4-es (VIDEÓ ITT!) végeredményt, amivel Brendan Rodgers gárdája nemcsak az utolsó helyről, hanem a kiesőzónából is elmozdult.

Willian (balra) is betalált (Fotó: Getty Images)

LEEDS–FULHAM

Jó és sokgólos mérkőzést hozott a két kiscsapat csatája. A 20. percben Rodrigo fejelt a kapuba (1–0) (VIDEÓ ITT!), de hat perccel később egy sarokrúgás után Alekszandar Mitrovics egyenlített (1–1). (VIDEÓ ITT!)

A második félidő hajrájában aztán fordított a Fulham. A 74. percben ezúttal is fejjel volt eredményes a gólszerző, Bobby Decordova-Reid bólintott a kapuba (1–2). (VIDEÓ ITT!)

Tíz perccel később Willian is betalált (1–3) (VIDEÓ ITT!), a hosszabbításban a Leedsnek már csak szépítenie sikerült,Crysencio Summerville szerezte a meccs ötödik találatát (2–3). (VIDEÓ ITT!)

A Fulham már a hetedik, és megelőzte az egy meccsel kevesebbet játszó Liverpoolt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Aston Villa–Brentford 4–0
(Bailey 2., Ings 7., 14. – a másodikat 11-esből, Watkins 59.)
Leeds United–Fulham 2–3 (Rodrigo 20., Summerville 90+1., ill. A. Mitrovics 26., Reid 74., Willian 84.)
Southampton–Arsenal 1–1 (Armstrong 65., ill. Xhaka 11.)
Wolverhampton Wanderers–Leicester City 0–4 (Tielemans 8., H. Barnes 19., Maddison 66., Vardy 80.)
Később
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–2 (Kane 54., ill. C. Wilson 31., Almirón 40.)

HÉTFŐN
21.00:
West Ham United–AFC Bournemouth (Tv: Arena 4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Nottingham Forest–Liverpool 1–0 (Awoniyi 55.)
Everton–Crystal Palace 3–0 (Calvert-Lewin 11., A. Gordon 63., McNeil 84.)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 3–1 (Haaland 22., 43. – utóbbi 11-esből, De Bruyne 75., ill. Trossard 53.)

Chelsea–Manchester United 1–1
(Jorginho 87. – 11-esből, ill. Casemiro 90+4.)

1. Arsenal 11 9 1 1 25–11 +14 28
2. Manchester City 11 8 2 1 36–11 +25 26
3. Tottenham 12 7 2 3 23–14 +9 23
4. Newcastle 12 5 6 1 20–10 +10 21
5. Chelsea 11 6 3 2 16–11 +5 21
6. Manchester United 11 6 2 3 16–16 0 20
7. Fulham 12 5 3 4 22–22 0 18