Betalált Klopp mumusa, de a Liverpool így is megverte a Chelsea-t

2016.09.16. 20:50
Sadio Mane (Liverpool, balra) és Eden Hazard (Chelsea) küzd a labdáért (Fotó: Reuters)
Chelsea–Liverpool rangadóval indult az angol labdarúgó-bajnokság 5. fordulója, és a mérkőzést a vendégek nyerték, köszönhetően első félidőben rúgott két góljuknak. A londoniak mestere, Antonio Conte előző 21 bajnokiját zsinórban megnyerte klubjaival, így megszakadt ez a szép sorozat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ

Chelsea–Liverpool 1–2 (D. Costa 61., ill. Lovren 17., Henderson 36.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem számoltunk utána, de minden bizonnyal elég ritkán találkozott kora őszi európai kupaforduló hetén pénteken a bajnokságban a Chelsea és a Liverpool – most megesett az a csúfság a két csapattal, hogy az elmúlt idényben nem kvalifikálták magukat sem az Európa-ligára, sem a Bajnokok Ligájára.

Utóbbiban éppen az Arsenal ellen lépett volna pályára David Luiz, ha nem tér vissza a nyáron Párizsból a Chelsea-hez, amelynek színeiben ezen a mérkőzésen debütált, újra. Nem a legjobban, ugyanis akkorát fejelt véletlenül Sadio Mané feje búbjába, hogy eleredt az orra vére, de még ennél is jobban fájt neki, hogy liverpooli kollégája, Dejan Lovren szép találatával a vendégek jutottak előnyhöz (0–1).

A hazaiak első két kisebbfajta helyzetét éppen Luiz hagyta ki, mindkétszer fejjel célzott rosszul, ellenben a Pool kétgólos előnnyel térhetett szünetre, lévén Jordan Henderson meglőtte élete egyik legszebb gólját (0–2).

Jött a szünet után a menetrendszerű Diego Costa-találat (1–2, a braziltól nagyon tartott a mérkőzés előtt Jürgen Klopp, a Liverpool menedzsere), de itt meg is állt a Chelsea, sőt Divock Origi hagyott ki ajtó-ablak helyzetet a másik oldalon. Antonio Conte az utolsó tíz percre beküldte a Pedro, Cesc Fabregas, Victor Moses hármast, de ez sem segített a londoniakon, akik elszenvedték első idénybeli bajnoki vereségüket.

1. Manchester City 4 4 11–4 +7 12
2. Everton 4 3 1 7–2 +5 10
3. Chelsea 5 3 1 1 10–6 +4 10
4. Liverpool 5 3 1 1 11–8 +3 10
5. Manchester United 4 3 1 7–3 +4 9
6. Tottenham 4 2 2 7–2 +5 8
7. Arsenal 4 2 1 1 8–6 +2 7
8. Hull City 4 2 1 1 5–3 +2 7